full screen background image
Search

ТАГ:

Jeep прославува 80 години историја и иновации – и ги најавува идните модели!

Оваа година е посебна за Jeep – брендот ќе ја означи својата 80-годишнина и ќе прослави 80...

АНАЛИЗА: Со Jeep Compass 4xe меревме колку бензин троши плаг-ин хибридно возило „на отворено“

Скоро секој пат кога зборуваме за хибриден или плаг-ин хибриден автомобил, скоро неизбежно...

ТЕСТ: Jeep Renegade 1.0 GSE 120 Night Eagle – Вистинскиот одметник!

Компактниот Renegade веќе се има појавено на нашите страници – но новиот турбо-бензинец, како и...

Новите Jeep Compass и Renegade се достапни по специјални цени

Новиот Jeep Compass е веќе достапен – и тоа за 20.990 Евра!

ТЕСТ: Jeep Compass 4xe PHEV 190 Limited – Ново поглавје за Jeep!

Со плаг-ин хибридниот Compass 4xe, американскиот бренд отвора ново поглавје на европскиот пазар и...

ПРЕМИЕРА: Концептот стана реалност – Jeep Wrangler V8 со 470 коњски сили!

Пред само неколку месеци, Jeep го претстави Wrangler Rubicon 392 Concept со V8 и 450 коњски сили – а денес го...

Во салонот на Jeep Македонија пристигна плаг-ин хибридниот Compass 4xe!

Плаг-ин хибридната изведба на супер-успешниот Compass е веќе изложена во салонот на Jeep во

Jeep најавува нешто интересно за SEMA

Како и секогаш, Jeep подготвува нешто интересно за SEMA – а оваа година изгледа тоа ќе биде...

ПРЕМИЕРА: Jeep го претстави плаг-ин хибридниот Wrangler 4xe

Jeep продолжува со електрификацијата на својата гама – и тоа токму со плаг-ин хибридната...

Jeep го претстави Wrangler Rubicon Concept 392 со V8 и 450 коњски сили!

Jeep се подготвува да ги оствари желбите на купувачите – новиот концепт е всушност директна...

Jeep го освежи Compass и го пресели производството во Италија!

Популарниот Compass добива значително технолошко освежување – и за европските пазари ќе се...

Погледнете го новиот дигитален CARSTORE на Automobile SK!

Automobile SK – македонскиот импортер на возилата на Fiat, Fiat Professional, Abarth, Alfa Romeo и Jeep – го...

ТЕСТ: Jeep Renegade 2.0 CRD 4WD ATX Limited – Игнорирајте ги димензиите, Renegade е воинствен урбан SUV!

Компактниот Renegade е најмалиот модел во понудата на американскиот бренд – па ајде да...

Jeep сака да биде најзелениот SUV бренд во светот

Стратешкиот план кој FCA го претстави во 2018 најави сериозна електрификација на сите брендови...