full screen background image
Search

ТАГ: , , , ,

Објавени финалистите за Автомобил на Годината во Македонија за 2019

Националното жири за Избор на Автомобил на Годината во Македонија ги објави финалистите кои...

Автомобилот на Годината и Мажот на Годината за 2018 влегуваат во моќно партнерство!

Д-р Владимир Чадиковски, кој беше избран за Маж на Годината за 2018 и Volvo XC40 влегуваат во...

ТЕСТ: Volvo XC40 D4 Momentum AT8 AWD – Шведски бејби-SUV

Со новиот XC40, Volvo ја комплетира својата SUV понуда – а тоа беше одлична причина и ние да...

Premium AGS ги кани сопствениците на Volvo возилата на бесплатен зимски преглед

Новиот дилер на Volvo Cars во Македонија нуди специјални акциски цени за моделите XC40, XC60 и XC90, со...

Утринска Гимнастика: Како Volvo ги „развива“ своите ескаватори

Шведскиот бренд повторно објави интересно рекламно видео, но наместо за моделите на...

Premium AGS е новиот дом на Volvo во Македонија

Volvo има нов дом во Македонија – од неодамна шведскиот бренд е достапен во рамките на Premium...

ПРЕМИЕРА: Новото S60 е првото Volvo што ќе се произведува во Америка

Новото S60 ќе се обиде да биде најдинамично во класата и воопшто нема да се нуди со дизел

ТЕСТ: Volvo XC60 D4 Inscription – Внимание, часот започна

Минатата, прва генерација на шведскиот SUV не само што беше најпродаван модел во својата...

Најмалиот SUV на Volvo – новиот XC40 – пристигна во Македонија!

Новиот Volvo XC40 – кој воедно е овогодинешниот Европски Автомобил на Годината – пристигна...

Volvo XC90 e најбезбедното возило во историјата на Велика Британија

Изминативе 16 години ниту еден возач или патник во Volvo XC90 нема загинато во сообраќајна...

Volvo претстави спортски бодикит за новиот XC40

Наречен едноставно Exterior Styling Kit, пакетот додатоци за новиот Volvo XC40 вклучува дополнителни...

Volvo XC40 е Европски Автомобил на Годината за 2018!

Жирито кое го одбира Европскиот Автомобил на Годината го одбра овогодинешниот победник –...

Новиот XC40 го добива првиот мотор со три цилиндри на Volvo!

Новиот компактен кросовер на шведскиот бренд ќе биде првиот модел кој ќе го добие новиот...

ПРЕМИЕРА: Volvo го претстави новиот V60!

Новиот караван на Volvo ќе ги привлече купувачите со авантгарден дизајн, луксузниот ентериер и...