full screen background image
Search

ТАГ:

ТЕСТ: Volvo V60 D3 Momentum – Дефиниција за кул караван!

Каравани се вистинска реткост кај нас и навистина ретко „ни улетува“ караван на тест –...

Автомобилите на Volvo во Европа ќе можат да комуницираат еден со друг

Автомобилите на Volvo ќе бидат заемно поврзани и ќе се предупредуваат еден со друг кога ќе...

Со моделите на Volvo возевме низ Македонија!

Пред неколку дена имавме можност да повозиме неколку различни модели на Volvo низ нашата земја...

Volvo за три пати ќе го зголеми производството на хибридни модели

Од Volvo кажуваат дека ја потцениле побарувачката за плаг-ин хибридните модели кои ги...

Volvo наскоро ќе има нов продажен салон во Македонија

На денешната средба со медиумите, тимот на Volvo Cars Macedonia најави дека новиот Volvo Centar е во завршна...

Сите модели на Volvo од следната година ќе бидат ограничени на 180 километри на час

Како дел од Vision 2020 планот за безбедност на Volvo, од следната година сите нови автомобили на...

V40 ќе се пензионира на крајот на оваа година, Volvo веќе подготвува наследник

Привлечниот шведски хечбек ќе замине во пензија на крајот на оваа година, а според некои...

Објавени финалистите за Автомобил на Годината во Македонија за 2019

Националното жири за Избор на Автомобил на Годината во Македонија ги објави финалистите кои...

Автомобилот на Годината и Мажот на Годината за 2018 влегуваат во моќно партнерство!

Д-р Владимир Чадиковски, кој беше избран за Маж на Годината за 2018 и Volvo XC40 влегуваат во...

ТЕСТ: Volvo XC40 D4 Momentum AT8 AWD – Шведски бејби-SUV

Со новиот XC40, Volvo ја комплетира својата SUV понуда – а тоа беше одлична причина и ние да...

Premium AGS ги кани сопствениците на Volvo возилата на бесплатен зимски преглед

Новиот дилер на Volvo Cars во Македонија нуди специјални акциски цени за моделите XC40, XC60 и XC90, со...

Утринска Гимнастика: Како Volvo ги „развива“ своите ескаватори

Шведскиот бренд повторно објави интересно рекламно видео, но наместо за моделите на...

Premium AGS е новиот дом на Volvo во Македонија

Volvo има нов дом во Македонија – од неодамна шведскиот бренд е достапен во рамките на Premium...

ПРЕМИЕРА: Новото S60 е првото Volvo што ќе се произведува во Америка

Новото S60 ќе се обиде да биде најдинамично во класата и воопшто нема да се нуди со дизел