full screen background image
Search

ТАГ:

ТЕСТ: Volvo XC60 D4 Inscription – Внимание, часот започна

Минатата, прва генерација на шведскиот SUV не само што беше најпродаван модел во својата...

Најмалиот SUV на Volvo – новиот XC40 – пристигна во Македонија!

Новиот Volvo XC40 – кој воедно е овогодинешниот Европски Автомобил на Годината – пристигна...

Volvo XC90 e најбезбедното возило во историјата на Велика Британија

Изминативе 16 години ниту еден возач или патник во Volvo XC90 нема загинато во сообраќајна...

Volvo претстави спортски бодикит за новиот XC40

Наречен едноставно Exterior Styling Kit, пакетот додатоци за новиот Volvo XC40 вклучува дополнителни...

Volvo XC40 е Европски Автомобил на Годината за 2018!

Жирито кое го одбира Европскиот Автомобил на Годината го одбра овогодинешниот победник –...

Новиот XC40 го добива првиот мотор со три цилиндри на Volvo!

Новиот компактен кросовер на шведскиот бренд ќе биде првиот модел кој ќе го добие новиот...

ПРЕМИЕРА: Volvo го претстави новиот V60!

Новиот караван на Volvo ќе ги привлече купувачите со авантгарден дизајн, луксузниот ентериер и...

2017 беше рекордна година за Volvo!

Шведскиот производител се пофали со одлични бројки за минатата година – всушност, 2017 беше...

Во Белгија започна производството на новиот Volvo XC40

Веќе се направени повеќе од 13.000 нарачки за новиот компактен кросовер на Volvo и првите...

Тјунинг-дивизијата на Volvo го претстави својот прв автомобил – запознајте го Polestar 1!

Дивизијата на Volvo ориентирана кон перформансите денес ја објави својата стратегија да...

Премиера: Volvo го претстави својот најмал SUV – новиот XC40!

Volvo конечно го претстави својот најнов и најмал SUV – новиот XC40 – кој ќе пристигне кај...

Новото Volvo XC60 официјално промовирано во Македонија

XC60 не само што е еден од најпопуларните модели на Volvo, туку е најпродаван автомобил во...

Volvo го најавува новиот XC40 и ја потенцира неговата безбедност

Шведскиот производител ја проширува својата гама на SUV модели – наскоро ќе го претстави...

Polestar подготви третман и за новиот Volvo XC60

Новиот Volvo XC60 веќе го доби својот Polestar третман – кој во врвната Т8 изведба нуди повеќе од 420...