full screen background image
Search

ТАГ:

Новиот Civic пристигнува следната година, Honda го прикажа скоро-готовиот „прототип“

„Прототипот“ кој го покажа Honda е всушност скоро 99% идентичен со финалниот автомобил – кој...

Откриен изгледот на идната генерација на Honda Civic

На форумот CivicXI се појавија патент слики од екстериерот на претстојната генерација на...

Пристигна новиот, хибриден Honda Jazz!

Во салонот на Honda во Скопје веќе е изложен целосно новиот, високо-технолошки – и хибриден...

Honda ги враќа физичките команди во новиот Jazz!

Honda им пркоси на трендовите и ги слуша купувачите – и враќа рачни контроли за многу од...

На 1ви Март започнува новата наградна игра на Макпетрол

Денес Макпетрол ја промовираше новата наградна игра за 2020 година „ВЕРНА секогаш со Вас“...

Макпетрол ги додели наградите од финалното мастер коло – доделена и Honda HR-V!

Денес во салонот на Honda, компанијата Макпетрол ги додели наградите од финалното мастер коло...

ПРЕМИЕРА: Новиот Honda Jazz доаѓа во Европа исклучиво во хибридни изведби

Новиот Honda Jazz во Европа ќе се нуди само како хибрид, како дел од e:Technology платформата на...

Honda ќе ги исфрли дизелите од понудата во Европа до 2021

Honda потврди дека сите возила кои ги нуди во Европа ќе бидат електрифицирани до 2025, и дека...

ВИДЕО: Honda ја направи најбрзата „косилица“ на светот!

Mean Mower косачката за трева на Honda не само што е најбрзата косачка за трева на светот, туку е...

Вечерно Кино: Суперавтомобил или супер седан, што е побрзо?

Дали технолошки напредниот автомобил Honda NSX може да ги совлада тешките моќни седани во драг...

Honda e Prototype е најава за градски електричен автомобил

Јапонскиот производител го нарекува електричниот автомобил „е Prototype“ – но веќе е...

Honda Civic Type R не ви е доволно ненормален? Тука е Mugen!

Критиките кои некои ги имаат за изгледот на Honda Civic Type R сигурно ќе стивнат кога ќе во видат Mugen...

Утринска Гимнастика: Honda Civic Type R против… Land Rover Defender?

Во ред, во ред… Сепак се работи за Land Rover Works Defender V8 со 400 коњски сили, но што мислите, кој ќе...

Утринска Гимнастика: Honda Civic Type R, Renault Megane RS и Hyundai i30 N на тробој!

Кој е кралот на долгите правци во сегментот на спортските компакти? Одговорот на ова прашање...