full screen background image
Search

ТАГ: , ,

Вечерно Кино: Суперавтомобил или супер седан, што е побрзо?

Дали технолошки напредниот автомобил Honda NSX може да ги совлада тешките моќни седани во драг...

Honda e Prototype е најава за градски електричен автомобил

Јапонскиот производител го нарекува електричниот автомобил „е Prototype“ – но веќе е...

Honda Civic Type R не ви е доволно ненормален? Тука е Mugen!

Критиките кои некои ги имаат за изгледот на Honda Civic Type R сигурно ќе стивнат кога ќе во видат Mugen...

Утринска Гимнастика: Honda Civic Type R против… Land Rover Defender?

Во ред, во ред… Сепак се работи за Land Rover Works Defender V8 со 400 коњски сили, но што мислите, кој ќе...

Утринска Гимнастика: Honda Civic Type R, Renault Megane RS и Hyundai i30 N на тробој!

Кој е кралот на долгите правци во сегментот на спортските компакти? Одговорот на ова прашање...

ПАРИЗ 2018: Honda го претстави својот прв хибриден SUV во Европа

За прв пат на европско тло, јапонскиот производител Honda претстави хибриден SUV модел –...

Новиот Civic Type R пристигна во салонот на Honda во Скопје!

Новиот и екстравагантнен Honda Civic Type R со VTEC Turbo мотор со 320 коњски сили пристигна во салонот на...

Панорама: Новиот Honda Civic Type R

Honda објави нови фотографии од агресивниот Civic Type R – па ова е одлична можност повторно да му...

Новиот Honda Civic Type R постави нов рекорд на Nurburgring!

Борбата меѓу хот-хеч автомобилите на легендарниот Nurburgring не застанува – по рекордите кои...

Женева 2017: Конечно и официјално – новиот Honda Civic Type R!

Базиран на новата, десетта генерација на Honda Civic, новиот Civic Type R носи 2-литарски VTEC...

Honda ја претстави најновата, петта генерација на популарниот CR-V

Honda ја откри најновата, петта генерација на својот популарен SUV – покрај новиот дизајн,...

Вечерно Кино: Honda NSX – Наследството на Аиртон Сена!

Легендарната Honda NSX секогаш ќе има посебно место во срцата на оние кои ги сакаат автомобилите...

Париз 2016: Ова е новиот супер-спортски Honda Civic Type R!

Honda во Париз ја претстави супер-спортската изведба на новиот Civic – повторно ќе ја носи...

Ова е новиот Европски Honda Civic хечбек!

Honda ја претстави сериската изведба од новиот Honda Civic, две седмици пред нејзината светска...