Вечерно Кино: Најголемата драг-трка на светот, десетто издание! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Вечерно Кино: Најголемата драг-трка на светот, десетто издание!

Десетто издание на World’s Greatest Drag Race на колегите од MotorTrend – силна конкуренција и неколку изненадувачки резултати – кој е вашиот фаворит?

Оваа година се натпреваруваат Ram 1500 TRX, Porsche Cayenne Coupe Turbo, Ferrari F8 Tributo, Lamborghini Huracan Evo, Chevrolet Corvette Stingray Z51, Ford Mustang Shelby GT500, Acura NSX и Porsche 911 Turbo S. Што мислите, кој ќе победи?Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.