Видео Игри – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

ГЛЕДАТЕ: Видео Игри

Луис Хамилтон игра видео игри од своето детство

Луис Хамилтон се потсеќа на тинејџерските носталгии со играње на оригиналниот Sony PlayStation.

Утринска Гимнастика: Првиот трејлер за Grand Theft Auto 6!

Rockstar Games го објавија првиот трејлер за GTA VI порано од најавеното и потврдија дека најновата...

Утринска Гимнастика: Објавен вториот трејлер од Gran Turismo 7

Polyphony Digital го објави второто најавно видео од следното издание на најпопуларната видео игра...

Видео Игри: Претставен е почетокот на авантурата во Forza Horizon 5

Компанијата за развој на видео игри – Playground Games ги објави првите минути од најновото...

Видео игри: Codemasters го претстави првото видео од GRID Legends

Codemasters и Electronic Arts, креаторите на видео игрите F1 и DiRT Rally, го претставија нивниот најнов проект...

ВИДЕО ИГРИ: Test Drive Unlimited Solar Crown пристигнува на 22 Септември 2022

Компанијата за развој на видео игри KT Racing објави најавно видео од третата Test Drive Unlimited игра,...

Видео играта WRC 10 пристигнува со нови патеки и историски релија

NACON и развојното студио KT Racing го објавија првото најавно видео од играта, која ќе биде...