Утринска Гимнастика: Првиот трејлер за Grand Theft Auto 6! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: Првиот трејлер за Grand Theft Auto 6!

Rockstar Games го објавија првиот трејлер за GTA VI порано од најавеното и потврдија дека најновата игра во серијалот пристигнува во 2025!

Grand Theft Auto VI ветува дека ќе биде визуелно-спектакуларна игра, но не смееме да заборавиме дека ќе треба да го наследи гигантот наречен GTAV – а тоа е многу, многу, многу тешка задача. Rockstar Games потврдија дека GTA VI ќе пристигне за Playstation 5 и Xbox Series X и S во 2025. Секако, очекуваме верзија и за PC – но околу 12 месеци подоцна. Сепак, да не објаснуваме многу-многу, погледнете го трејлерот!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.