full screen background image
Search

ГЛЕДАТЕ: Концепти

ЛУДИЛО: Ford Mustang Mach-E 1400 е електрична дрифт машина со 1400 коњски сили!

Инженерите од Ford и RTR одлучија да ги најдат лимитите на новиот, електричен Mustang Mach-E – и...

ПРЕМИЕРА: Škoda го претстави студентскиот проект – Scala Spider кој го носи името Slavia!

Студентите во училиштето на Škoda ги прават најдобрите „семинарски“! Oвој пат, тие ја...

Audi Q4 Sportback e-tron Concept е најава за компактен, електричен Coupe-SUV

Q4 Sportback e-Tron е најава за серискиот модел кој покрај „обичниот“ Q4 e-Tron ќе започне да се продава...

RUF Rodeo 911 Concept е модерна сафари икона

RUF го престави новиот Rodeo Concept, кој e технолошки напреден спортист со ретро изглед и теренски...

Alfa Romeo 8C-R Tazio е виртуелна визија за екстремен хиперавтомобил

Alfa Romeo е бренд со силен спортски дух, кој ги инспирира дизајнерите да создаваат модели кои би...

Со концептот Spring, Dacia го најавува своето прво електрично возило

Електричниот Spring е концептна најава за првото електрично возило на романскиот...

ПРЕМИЕРА: BMW најавува ново поглавје со контроверзниот Concept i4!

Со новиот i4 Concept, BMW ја воведува електрификацијата во сржта на рбрендот – динамичниот и...

Kia Sonet Concept претставува најава за нов мал градски кросовер

На автомобилскиот саем во Делхи, Индија, Корејскиот бренд го прикажа концептот за нов тренди...

Дејан Христов го создаде совршениот Land Rover Mini Defender

Минатата година се појавија гласини дека Land Rover планира да претстави помал теренец, кој ќе...

Alpine подготви робустна верзија на A110 – концептот SportsX

A110 SportsX влече инспирација од рели-натпреварувањата и зимските спортови – и добива...

Maserati MilleMiglia Concept е ретро-инспириран хиперавтомобил

Италијанскиот производител наскоро ќе го лансира наследникот на GranTurismo, но фановите на...

Sony ги изненади сите на CES со својот електричен автомобил – Vision S

Sony е обично познат по електронска опрема – па премиерата која ја подготвија за...

Toyotа го претстави Supra Heritage Edition Concept на Sema

Toyotа претстави посебна изведба од новата Supra, со која оддава почит кон претходната четврта...

Ford подготви електричен Mustang Lithium со 900 коњски сили за SEMA

Целосно-електричниот Ford Mustang ја носи ознаката Lithium, и е заеднички проект на Ford и...