full screen background image
Search

ГЛЕДАТЕ: Концепти

ПРЕМИЕРА: Mission X е роденденски подарок од Porsche за Porsche!

Со новиот Mission X концепт, Porsche најавува сериски автомобил кој ќе доминира на Nurburgring.

Citroen C5 Aircross добива нов, супер-ефикасен лајт-хибриден погон со 136 коњски сили

Големиот SUV на Citroen го добива новиот 1.2-литарски лајт-хибриден турбо-бензинец кој се користи и...

ПРЕМИЕРА: BMW Concept Touring Coupe – Дали BMW најавува враќање на својот Shooting Brake?

Од BMW кажуваат дека концептот влече инспирација од 328 Touring Coupe тркачкиот автомобил кој победи...

Alpine A290_β е електричниот хот хеч на иднината!

Со електричниот A290_β, францускиот бренд ја најавува иднината на брзите мали електрични...

ПРЕМИЕРА: Volkswagen ID.2all Concept – Пократок од Polo, простор како во Golf, стотка за помалку од 7 секунди!

Volkswagen го претстави ID.2all концептот – но суфиксот концепт е непотребен бидејќи ова е...

ПРЕМИЕРА: Audi Activesphere концептот е супер-футуристички кросовер кој се трансформира во пикап!

Audi преку своите Sphere концепти ги највува идните модели и новиот Activesphere најавува во која...

ПРЕМИЕРА: Porsche Vision 357 оддава почит на легендарниот 356 – и не е електричен!

Porsche годинава слави 75 години спортски автомобили – и првиот дел од прославата доаѓа во...

ПРЕМИЕРА: Спектакуларниот Inception концепт ја најавува иднината на Peugeot

Електричниот Inception концепт има 680 коњски сили и забрзува до 100 километри на час за помалку од 3...

SONY и Honda го стартуваат брендот Afeela – Прототипот го најавува првиот автомобил кој пристигнува во 2025!

По неколкуте најави дека ќе стартува производство на автомобили, Sony го официјализираше...

ПРЕМИЕРА: BMW го претстави i Vision Dee концептот

CES во Лас Вегас годинава е привлечен и за автомобилските брендови – BMW го претстави i Vision Dee...

Peugeot го најавува новиот Inception концепт пред неговата официјална премиера

Според најавите кои пристигнуваат од Peugeot, новиот Inception „ќе отвори нова ера за брендот“.

Со новиот C-HR Prologue, Toyota го најавува наследникот на супер-популарниот кросовер

Концептот ја најавува втората генерација на C-HR која ќе биде достапна со хибридни и плаг-ин...

Со bZ Compact SUV концептот, Toyota најавува втор електричен SUV во својата понуда

Новиот концепт на Toyota всушност најавува компактен SUV кој во хиерархијата на јапонскиот...

Porsche искачи специјален 911 на највисокиот вулкан на планетата!

Јавна тајна е дека Porsche подготвува несекојдневна „теренска“ изведба на 911 – и во таа...