Концепти – Страница 2 – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

ГЛЕДАТЕ: Концепти

ПРЕМИЕРА: Vision Neue Klasse е конкретна најава за електричната иднина на BMW

Со Vision Neue Klassе концептниот автомобил, германскиот производител ја најавува насоката во која...

ПРЕМИЕРА: Fiat 500e Gelateria Edition – За љубителите на џелато!

500е Gelateria Edition е само концепт, но со оглед на температурите – трансформацијата е повеќе од...

ПРЕМИЕРА: Со електричиот Experimental, Opel ја најавува иднината на брендот

Opel го претстави експерименталниот Experimental концепт порано од очекуваното – а концептот е...

Практиканти во Audi трансформираа NSU Prinz во електричен спортски автомобил со 240 коњски сили!

Фабриката на Audi во Neckarsulm годинава полни 150 години, а пред години и години беше сопственост на...

Новиот концепт на Opel ќе се вика… Experimental?

Opel го објави името на концептот кој ќе го претстави во Минхен – но дали со објавување на...

Повеќенаменскиот Roadiaq е најновиот студентски проект од Skoda Academy

Новиот студентски проект на учениците во Skoda е Roadiaq – преработен Enyaq кој е замислен...

Opel Rocks E-Xtreme е направен според визија на студент по дизајн

Opel го исполни ветувањето и направи вистински примерок од Rocks E-Xtreme, кој е дизајниран од...

ПРЕМИЕРА: Mission X е роденденски подарок од Porsche за Porsche!

Со новиот Mission X концепт, Porsche најавува сериски автомобил кој ќе доминира на Nurburgring.

Citroen C5 Aircross добива нов, супер-ефикасен лајт-хибриден погон со 136 коњски сили

Големиот SUV на Citroen го добива новиот 1.2-литарски лајт-хибриден турбо-бензинец кој се користи и...

ПРЕМИЕРА: BMW Concept Touring Coupe – Дали BMW најавува враќање на својот Shooting Brake?

Од BMW кажуваат дека концептот влече инспирација од 328 Touring Coupe тркачкиот автомобил кој победи...

Alpine A290_β е електричниот хот хеч на иднината!

Со електричниот A290_β, францускиот бренд ја најавува иднината на брзите мали електрични...

ПРЕМИЕРА: Volkswagen ID.2all Concept – Пократок од Polo, простор како во Golf, стотка за помалку од 7 секунди!

Volkswagen го претстави ID.2all концептот – но суфиксот концепт е непотребен бидејќи ова е...

ПРЕМИЕРА: Audi Activesphere концептот е супер-футуристички кросовер кој се трансформира во пикап!

Audi преку своите Sphere концепти ги највува идните модели и новиот Activesphere најавува во која...

ПРЕМИЕРА: Porsche Vision 357 оддава почит на легендарниот 356 – и не е електричен!

Porsche годинава слави 75 години спортски автомобили – и првиот дел од прославата доаѓа во...