full screen background image
Search

ГЛЕДАТЕ: Концепти

Citroën подготвува нов „Урбан Концепт“ за Женева

Францускиот бренд на Саемот на Автомобили во Женева ќе претстави нов концепт-автомобил за...

Audi во Женева ќе го претстави Q4 E-Tron концептот

Електрификацијата зема сè поголем замав кај Audi – во Женева ќе ја видиме премиерата на Q4...

Skoda со новиот Vision iV ќе ја претстави својата визија за електрично кросовер-купе

Чешкиот бренд се подготвува за сериозен настап во Женева – покрај новиот Kamiq, Skoda ќе...

Volkswagen во Женева ќе покаже концепт за електрично Баги!

Volkswagen сака да покаже дека покрај сериозните автомобили, сè уште знае да прави и забавни,...

Ugur Sahin Design подготвија спектакуларна каросерија за Alfa Romeo 4C

Малиот спортски автомобил на Alfa Romeo е вистински компактен супер-автомобил, а дизајнерите од...

Škoda ги објави првите фотографии од ентериерот на Scala

Амбициите на Škoda за новиот модел Scala се навистина големи – а за тоа многу зборуваат првите...

Lamborghini Urus ST-X – Концепт за тркачки SUV за сите подлоги

Од медиа центарот на Lamborghini пристигнаа интересни фотографии и информации –  Urus ST-X Concept е...

ВИЗИЈА: Mладиот дизајнер Mihael Merkler го замислува Yugo GT 5000

Младиот дизајнер Mihael Merkler на својот BeHance профил објави скици за тоа како тој замислува дека...

Skoda го потврди Kodiaq GT; ќе го продава само во Кина

Купе-SUV изведбата на големиот Kodiaq ќе се вика Kodiaq GT, и ќе се продава ексклузивно во Кина.

ПАРИЗ 2018: Што планира Renault со електричниот K-ZE?

Renault не разочарува на домашен терен – на овогодинешниот авто-саем во Париз, францускиот...

ПАРИЗ 2018: Премиера – Škoda Vision RS е хибриден хот хеч со 245 коњски сили!

Со хибридниот Vision RS, Škoda не само што го најавува новиот и поголем Rapid, туку претставува и...

Nissan го претстави Navara Dark Sky Concept во Хановер

Јапонскиот бренд претстави нов концепт базиран на Nissan Navara, создаден во соработка со...

Citroën C5 Aircross Plug-In Hybrid ќе биде централен во Париз

Плаг-ин хибридната верзија на Citroën C5 Aircross е поради повеќе нешта значаен модел за францускиот...

Најава за иднината: Peugeot го претстави исклучителниот E-Legend концепт!

Францускиот производител подготви исклучителен концепт наменет да ја претстави визијата...