full screen background image
Search

ГЛЕДАТЕ: Концепти

Genesis го претстави футуристичкиот концепт кој се вика едноставно – Mint

Genesis – луксузната гранка на Hyundai – го претстави својот Mint концепт кој всушност...

Ford Transit Smart Energy Electric Concept – Тестирање на иновациите во вистинскиот свет!

На Go Further настанот во Амстердам, Ford ни понуди одличен поглед кон својата иднина – а еден од...

Volkswagen SMV Concept е најголемиот SUV на Volkswagen досега

Авто-салонот во Шангај беше совршена прилика за претставување на Volkswagen SMV Concept – концептен...

Со AI:ME, Audi најавува свој урбан електричен автомобил на иднината!

Шангај е одлично место за презентација на „визионерски концепт за мобилноста за...

Премиера: Mercedes GLB Concept предвидува нов практичен компактен кросовер

Германскиот производител во Шангај го претстави новиот концепт GLB, кој се одликува со дизајн...

Volkswagen го претстави електричниот ID. Roomzz

Електричниот голем SUV кој Volkswagen го најавува со ID. Roomzz ја користи модуларноста на...

Jeep подготви шест различни Easter Safari концепти од новиот Gladiator!

Новиот Gladiator тукушто беше лансиран во Америка (и првата серија се распродаде за помалку од 24...

Jeep подготвува два концепти за Jeep Easter Safari

Секоја година во Јута се одржува Jeep Easter Safari – и легендарниот американски бренд и оваа...

KIA најавува нов компактен кросовер за глобалниот пазар со Signature концептот

KIA на домашниот саем за автомобили во Сеул претстави концепт со кој најавува нов, глобален...

Italdesign има визија за супер-секси GT – погледнете го DaVinci!

Italdesign Giugiaro ја одбележува 500-годишнината од смртта на легендарниот сликар и пронаоѓач –...

Mitsubishi Engelberg Tourer PHEV – Плаг-ин хибрид за оние со авантуристички дух

Mitsubishi го покажа својот Engelberg Tourer PHEV, концепт кој, велат, е наменет за авантуристички стил на...

ПРЕМИЕРА: Mark Zero е електрично купе кое го носи името на семејството Piëch

Piëch Mark Zero е дело на Tony Piëch (синот на Ferdinand Piëch) и Rea Stark Rajcic – и може да забрза до 100 километри...

Subaru Viziv Adrenaline Concept плени со храбар и агресивен дизајн

Subaru го разоткри Viziv Adrenaline Concept, кој е првата студија направена по најновиот дизајнерски јазик...

ПРЕМИЕРА: Fiat Centoventi – Италијанска визија за мал електричен автомобил со импресивна модуларност

Како дел од прославата на 120-тиот роденден, Fiat го претстави Centoventi концептот – електрична...