full screen background image
Search

ГЛЕДАТЕ: Тестови

ТЕСТ: Haval Jolion 1.5T Supreme 7 DTC 4X2 – Доказ дека подемот на кинеските производители е во полн ек

Кинескиот гигант Great Wall силно напредува со својот SUV бренд Haval. Од неодамна, новиот Jolion е...

ТЕСТ: Toyota Corolla Sedan 1.8 Hybrid GR Sport – Дискретно аGRесивна

Како и кај другите модели, Toyota воведе доза на спортска агресивност кај Corrola со GR Sport линијата,...

ТЕСТ: Toyota Corolla Cross 2.0 HEV 2WD Executive Plus – Познато име, познат суфикс, нова интерпретација

Кросоверската офанзива кај Toyota како да не запира и тоа воопшто не нè изненадува – па што...

ТЕСТ: Jaguar E-Pace SE D165 MHEV AWD A9 – Зад воланот на освежениот најмал SUV на Jaguar

Британскиот бренд во изминатата година ја освежи безмалку целата гама на возила, а...

ВОЗЕВМЕ: Меѓу првите во светот сме зад управувачот на новиот Peugeot 408!

Кога го претстави новиот 408, Peugeot кажа дека лансира нов вид на автомобил, автомобил кој е...

ТЕСТ: Peugeot 308 1.6 Plug-In Hybrid 180 е-ЕАТ8 Active Pack – Економичен електрифициран адреналин!

Тврдиме дека новиот плаг-ин хибриден Peugeot 308 нуди идеална комбинација од моќ, брзина и...

ТЕСТ: Citroën C5 Aircross 1.5 BlueHDI 130 EAT8 SHINE – Бескомпромисно Citroën!

Citroen неодамна го освежи C5 Aircross, па ја искористивме можноста да седнеме зад управувачот на...

ТЕСТ: Škoda Karoq 2.0 TDI 150 Sportline – Практичен спортски SUV кој цели високо над својата класа.

Чешкиот бренд наметна високи очекувања со својата RS гама на модели. Но што ако не избереме...

ТЕСТ: Toyota RAV4 2.5 Hybrid Adventure AWD – Подготвен за секакви авантури!

Со неодамнешното освежување на RAV4, Toyota воведе и нова изведба која ја нарече Adventure. Поминавме...

ТЕСТ: Range Rover Evoque SE D165 AWD A9 MHEV – Полесен, помоќен, подинамичен, порафиниран, подобар!

Со најновата моделска година, Land Rover воведе нови мотори кај своите модели – меѓу кои и Range Rover...

ТЕСТ: MG EHS Plug-in Hybrid Luxury – Нов играч на пазарот!

Препознатливиот британски бренд се реинкарнира под ново водство, со нови технологии и нов...

ТЕСТ: Citroën C5 X Hybrid 225 S&S ë-EAT8 SHINE – Самоуверено поинаков!

Веќе неколку години, Citroën во својата гама немаше вистински знаменосец. Сега, со новиот C5 X,...

Porsche Driving Experience 2022 – Конвој од 6000 коњски сили низ Македонија!

Porsche Driving Experience повторно во Македонија, повторно со најновите модели на Porsche – од...

ТЕСТ: Alfa Romeo Tonale 1.5 MHEV 130 FWD Edizione Speciale – Нова ера за Alfa Romeo!

Новиот Tonale е неколку различни Први Нешта во историјата на Alfa Romeo – првиот компактен SUV, но и...