full screen background image
Search

ГЛЕДАТЕ: Тестови

ТЕСТ: Opel Grandland GS-Line 1.2 130 EAT8 – Технолошко освежување во вистинскиот момент!

Opel неодамна го освежи својот најголем SUV – па по официјалната македонска премиера,...

ТЕСТ: Kia Sportage 1.6 CRDi 116 2WD MT6 First Edition – Во чест на новата генерација!

Откако седнавме зад воланот на Sportage со турбо-бензинец, автоматски менувач и врвно ниво на...

ТЕСТ: Ford Kuga 1.5 EcoBoost 150 M6 ST-Line – SUV кој не се однесува како SUV!

Новиот SUV на Ford е конечно во наши раце – па ајде да видиме што имаат да кажат новата Ford Kuga и...

ТЕСТ: Škoda Fabia 1.0 MPI 80 Style – Нова, подобра, забавна Fabia!

Новата Fabia носи многу новитети и се натпреварува во сегмент каде конкуренцијата е намалена,...

ТЕСТ: Peugeot 308 GT 1.5 BlueHDI 130 EAT8 – Мајсторско внимание кон деталите.

По првиот контакт со новиот 308 во Франција минатата година, сега конечно сме зад воланот на...

ТЕСТ: Kia Sportage 1.6 T-GDI 150 Reference 3 DCT7 – Референтна точка во класата.

Новиот Sportage ветува многу – но дали ги исполнува очекувањата? За да дознаеме, го возевме...

ТЕСТ: Toyota Yaris Cross 1.5 Hybrid AWD-i Premiere Edition – Како Yaris, само поинаков.

Toyota одлучи од Yaris да направи кросовер – и каков е резултатот?

ТЕСТ: Nissan Qashqai 1.3 DIG-T 158 N Connecta – Трета генерација на моделот кој го редефинираше сегментот!

Со најновата, трета генерација на Qashqai, Nissan го носи својот кросовер на едно сосем поинакво,...

ТЕСТ: KIA Ceed 1.5 T-GDI 160 GT Line – Подобар, помоќен, побрз!

Освежениот KIA Ceed носи и нова GT Line изведба – која ветува дека може да биде вистински скриен...

ТЕСТ: Hyundai Sonata 2.5 MPI GLS 180 Premium – Нешто поинакво од Кореја доаѓа.

SUV моделите на Hyundai се наметнаа како привлечни, моќни и популарни – но што се случува во...

ТЕСТ: Toyota RAV4 Hybrid Exclusive AWD Bi-Tone – Дефиниција за SUV.

Со лансирањето на Rav4 во 1994, Toyota помалку или повеќе го дефинираше сегментот кој низ годините...

ТЕСТ: Peugeot 3008 Hybrid4 300 AWD GT – Врвни перформанси од хибридниот врв на 3008!

Најмоќната изведба на 3008 истовремено е и најефиксната. Поминавме ден-два зад воланот на...

ВОЗЕВМЕ: Два дена низ Баварија зад управувачот на електричниот BMW iX!

На покана на BMW, имавме можност да поминеме два дена зад управувачот на новиот, радикален,...

ТЕСТ: Hyundai i30 1.5 DPI GSL Premium – Рационален и доверлив избор.

Неодамна-освежениот i30 се бори со навистина силна конкуренција – па дали корејскиот хечбек...