Тестови – Страница 2 – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

ГЛЕДАТЕ: Тестови

ТЕСТ: SsangYong Torres 1.5 T-GDI AT6 FWD Forest Edition – Ново име и нов пристап за корејскиот производител

Новиот Torres изгледа наметливо и самоуверено – но со што друго ќе ги освојува купувачите...

ТУРБО ТЕСТ: Kia Sportage 1.6 T-GDI HEV AWD Executive – Поефикасен и помоќен Sportage

Повторно Sportage на нашите страници – но овој пат со моќен и ефикасен хибриден погон кој...

ТЕСТ: Renault Megane E-Tech EV60 Iconic – Megane за новите времиња

Францускиот бренд има големи амбиции во однос на електрификацијата – а кај ниту еден модел...

ТЕСТ: Jeep Avenger 1.2 T3 100 MT6 Altitude – Градски фраер!

Градските автомобили станаа повеќе од само практичен урбан транспорт – сега треба да...

ТЕСТ: Škoda Enyaq Coupé 85 Sportline – Добро-позната, но сосем поинаква Škoda!

Кога Škoda лансира нов автомобил, сите внимателно гледаат. Зошто? Затоа што чешкиот бренд...

ТЕСТ: Haval H6 2.0 GDIT DCT7 4×4 Supreme – Гордо од Кина!

Кинескиот производител гордо го истакнува своето потекло, но и самоуверено ги потенцира...

ТЕСТ: Chery FX Noble Color – Екстровертен и храбар!

FX е најекстровертниот модел во понудата на Chery и ги привлекува погледите со храбриот и...

ТЕСТ: Peugeot 408 1.2 PureTech 130 GT – Драма!

Кога пред неколку години францускиот бренд ја започна својата трансформација, не можевме...

ТЕСТ: DFSK Forthing T5 Evo 1.5 197 DCT7 Exclusive – Забележлив, динамичен, привлечен!

Новиот T5 EVO на DFSK се наметнува не само со богатата опрема и моќниот мотор, туку и со...

ТЕСТ: Chery Tiggo 8 Pro – Нов и сериозен (и голем!) натпреварувач

Големиот Tiggo 8 Pro е моментален предводник на понудата на Chery на нашиот пазар – па откако...

ВОЗЕВМЕ: BMW Серија 5 и електричниот i5 – Баварски технолошки бенчмарк!

Баварците вложуваат многу во електрификацијата и целосно-електричниот погон, а новата...

ВОЗЕВМЕ: Прв контакт со европското портфолио на Chery

Кинеските производители брзо учат и уште побрзо носат нови производи на пазарот – па какви...

ТЕСТ: Kia Xceed 1.6 GDI DCT PHEV Executive – Ефикасен, супер-современ Xceed!

Како се снаоѓа плаг-ин хибридниот Xceed во урбаната џунгла и дали плаг-ин хибридниот кросовер...

ТЕСТ: Maserati Grecale 2.0 300 GT – Нова, самоуверена насока за Maserati!

Луксузниот италијански бренд во моментов доживува ренесанса и најважниот нов модел во...