Тестови – Страница 2 – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

ГЛЕДАТЕ: Тестови

ТЕСТ: Hyundai Santa Fe Hybrid Ultimate Luxury – Амбициозен влез во премиум водите

Големиот SUV на Hyundai има амбиции да се замеша во премиум сегментот и благодарение на моќниот,...

ТЕСТ: Ford Kuga ST-Line X 2.0 TDCI 120 – Поинаква интерпретација на добро-познатиот SUV.

Новата Ford Kuga веќе добро ја познаваме, но каков впечаток остава во комбинација со автоматски...

ТЕСТ: Renault Austral 1.3 MHEV 160 Techno Esprit Alpine – Хај-тек SUV наменет за модерните купувачи

Austral го заменува Kadjar во понудата на Renault – а тоа не е баш толку лесно. Како се снаоѓа новиот SUV...

ТЕСТ: Citroën C4 X 1.2 PureTech 130 EAT8 Feel Pack – Повеќе од „само подолг C4“

Со новите модели лансирани изминатите неколку години, францускиот бренд се ослободува од...

ВОЗЕВМЕ: Во Шпанија го возевме новиот електричен Hyundai Ioniq 6

На покана на Hyundai отидовме во Мадрид, каде одблиску го запознавме новиот електричен Ioniq 6.

ТЕСТ: Ford Mustang Mach-E AWD Extended Range – Електрична трансформација на легендарниот мускулест автомобил.

Mustang се трансформира и еволуира во нешто сосем поинакво – но дали новиот електричен Mach-E...

ТЕСТ: Škoda Kodiaq 2.0 TDI 200 4×4 DSG Sportline – Спортски карактер за големиот чешки SUV

Škoda неодамна подготви освежување за својот најголем SUV. Но што добиваме, ако кога го...

ТЕСТ: Toyota Yaris Cross 1.5 125 6MT 2WD Fancy – „Основна опрема“ веќе не значи ништо

Пред една година ја возевме врвната верзија на Yaris Cross а сега сме зад управувачот на...

ВОЗЕВМЕ: Opel ја воскреснува значката GSe, а ние во Шпанија ги возевме новите Astra GSe и Grandland GSe!

На покана на Opel отидовме во Малага за да се запознаеме со новите Grand Sport Electric модели на...

ТЕСТ: Volkswagen ID.4 Pro Performance 77 kWh – Голем, семеен, практичен, електричен SUV

Ако ID.3 на голема врата ја започна вистинската електрична ера на Volkswagen, тогаш големиот ID.4 е...

ТЕСТ: Haval Jolion 1.5T Supreme 7 DTC 4X2 – Доказ дека подемот на кинеските производители е во полн ек

Кинескиот гигант Great Wall силно напредува со својот SUV бренд Haval. Од неодамна, новиот Jolion е...

ТЕСТ: Toyota Corolla Sedan 1.8 Hybrid GR Sport – Дискретно аGRесивна

Како и кај другите модели, Toyota воведе доза на спортска агресивност кај Corrola со GR Sport линијата,...

ТЕСТ: Toyota Corolla Cross 2.0 HEV 2WD Executive Plus – Познато име, познат суфикс, нова интерпретација

Кросоверската офанзива кај Toyota како да не запира и тоа воопшто не нè изненадува – па што...

ТЕСТ: Jaguar E-Pace SE D165 MHEV AWD A9 – Зад воланот на освежениот најмал SUV на Jaguar

Британскиот бренд во изминатата година ја освежи безмалку целата гама на возила, а...