full screen background image
Search

ГЛЕДАТЕ: Тестови

ТЕСТ: Mahindra KUV 100 NXT – Боливудски филм во Европа

Малиот KUV 100 на индискиот производител Mahindra е вистински раритет – но што всушност може да...

ТЕСТ: Fiat 500L Cross 1.3 Mjet MTA – Несекојдневен и бескрајно практичен!

Од автомобилите очекуваме да играат многу различни улоги – да бидат овакви, онакви,...

ТЕСТ: Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D 204 Luxury Premium – Горд, незапирлив, огромен.

Времињата се менуваат – по улиците има сè повеќе SUV модели, а желбата да се седне зад...

ТЕСТ: DFSK Glory F5 Intelligence CVT – Изненадување од далечниот исток!

Glory F5 ги погодува сите трендовски детали – купе-SUV со привлечни детали, многу, многу...

ТЕСТ: Fiat 500X 1.6 Mjet 120 Urban – Едноставно, припаѓа на урбаниот асфалт.

Во класата во која 500X се натпреварува, конкуренцијата е многубројна и моќна – па токму затоа...

ТЕСТ: Toyota Yaris 1.5 HYBRID Chic BiTon – Хибриден, ефикасен и несекојдневен!

Со новиот Yaris, Toyota ја заокружи трансформацијата – старите, докажани, но малку здодевни...

ТЕСТ: SEAT Leon 1.5 TSI DSG FR – Технолошка трансформација на шпанскиот бестселер!

Поради неговиот карактер, Leon секогаш заземал посебно место во својата класа, а ние меѓу...

АНАЛИЗА: Со Jeep Compass 4xe меревме колку бензин троши плаг-ин хибридно возило „на отворено“

Скоро секој пат кога зборуваме за хибриден или плаг-ин хибриден автомобил, скоро неизбежно...

ТЕСТ: Jeep Renegade 1.0 GSE 120 Night Eagle – Вистинскиот одметник!

Компактниот Renegade веќе се има појавено на нашите страници – но новиот турбо-бензинец, како и...

ТЕСТ: Fiat 500 Hybrid – Одговор на прашањето за градски автомобил.

Малиот, хибриден Fiat 500 Hybrid го има вистинскиот одговор на градското возење – мал, ефикасен и...

ТЕСТ: Jeep Compass 4xe PHEV 190 Limited – Ново поглавје за Jeep!

Со плаг-ин хибридниот Compass 4xe, американскиот бренд отвора ново поглавје на европскиот пазар и...

ТЕСТ: Range Rover Evoque D150 S AWD A9 MHEV – Неуморно привлечен!

Најмалиот модел во портфолиото на Range Rover и понатаму продолжува да нè импресионира – а сега...

ТЕСТ: DR Automobiles DR6 1.5 Turbo LPG – Знаменосец на италијанско-кинескиот бренд.

Пристапот на DR Automobiles не е револуционерен, но се покажува како успешен – да се понуди многу...

ТЕСТ: KIA Xceed 1.0 T-GDI 120 Vision – Ова е „основниот“ модел?!

Кога за прв пат седнавме зад управувачот на Xceed, кажавме дека кросоверот на KIA е за оние кои...