full screen background image
Search

ГЛЕДАТЕ: Тестови

ВОЗЕВМЕ: Зад управувачот на новата, контрoверзна BMW Серија 1!

На покана на нашите пријатели од BMW, отидовме во домот на баварскиот производител за први во...

ВОЗЕВМЕ: Ги прифативме теренските предизвици на Camp Jeep!

Што правите кога Jeep ќе ве покани на возење во Италија, каде ќе имате можност да седнете зад...

ТЕСТ: Lexus UX 250h AWD Luxury Premium – Срце, разум, сеедно…

Со новиот UX, Lexus влегува во супер-компетитивен сегмент, во кој веќе доминираат германските...

ТЕСТ: Range Rover Evoque D180 SE AWD Auto – Не ме викај Бејби!

Минатата, прва генерација на Evoque покажа дека привлечноста на Range Rover не е резервирана само за...

РЕПОРТАЖА: Porsche Driving Experience – Прв пат зад воланот на новиот Porsche 911!

Porsche Road Tour повторно кај нас – и ние имавме одлична можност за прв пат да седнеме зад...

ТЕСТ: KIA Ceed 1.0 T-GDI 120 Black Pack – Ceed по наш мерак!

Малиот турбо-бензинец тотално го трансформира Ceed – а Black Pack пакетот му дава доза на...

ТЕСТ: Jeep Compass 2.0 M-JET 4×4 Limited – Конечно, вистински Џип!

Американскиот бренд Jeep денес е најпознат по големиот Grand Cherokee – но што се добива кога ќе...

ТЕСТ: Volvo V60 D3 Momentum – Дефиниција за кул караван!

Каравани се вистинска реткост кај нас и навистина ретко „ни улетува“ караван на тест –...

ТЕСТ: Peugeot 508 2.0 BlueHDI 160 Allure – Страшно фраерски!

Конечно – поминавме неколку денови со новиот Peugeot 508 на домашен терен!

ТЕСТ: Volkswagen T-Roc 1.6 TDI 115 – Претставник на трендовите

T-Roc е вистински претставник на тековните трендови – компактен кросовер со градски лик кој...

СУПЕР-ТЕСТ: Toyota C-HR Hybrid – 10 кул детали кај C-HR

Нашето време со C-HR заврши, па решивме да се навратиме на некои од кул деталите кои ни...

ТЕСТ: Hyundai Kona 1.6 7DCT 4WD Premium – Храбро за храбрите!

Нашите пријатели од Авто Чајка ни понудија да поминеме неколку денови со врвната изведба на...

ТЕСТ: Jaguar XF Prestige 20d AWD – Има нешто посебно кај британскиот престиж…

XF е точно во средина во понудата на Jaguar – под него е помалиот XE, над него е голеееемиот XJ....

ТЕСТ: Porsche Macan 245 – Спортски SUV кој е многу, многу повеќе од тоа!

Macan е најпродаваниот модел на Porsche. Тоа е вистина која можеби е тешко да се проголта, но сепак...