full screen background image
Search

ГЛЕДАТЕ: Тестови

ТЕСТ: MINI Countryman S E ALL4 Plug-In Hybrid – Нешто сосем различно

Поминавме малку време со плаг-ин хибридната изведба на Mini Countryman. Со оглед на тоа дека на...

ТЕСТ: Toyota Camry 2.5 Hybrid Luxury – Најдоброто од Toyota?

По долга пауза, Toyota го врати името Camry на европскиот пазар – и тоа го прави со автомобил...

ВОЗЕВМЕ: Ford Ranger Raptor – Фармер во спортска опрема!

Raptor кај Ford има посебно значење – знаеме дека се работи за пик-ап кој е прилагоден за...

ТЕСТ: Alfa Romeo Giulia Veloce 2.2 JTDM 210 Q4 – Љубовна приказна

Со желба уште подобро да се запознаеме со Alfa Romeo Giulia, поминавме еден викенд со поспортската...

ВОЗЕВМЕ: Ford Focus ST – Супер-жежок хот хеч!

Имавме одлична можност да седнеме зад управувачот на жешкиот, 280-коњски хот хеч на Ford –...

ВОЗЕВМЕ: Porsche Cayenne Coupé – Два дена зад управувачот на 911 XXL!

Контроверзноста ги прави работите некако поинтересни – и токму поради тоа ја прифативме...

ТЕСТ: Toyota RAV 4 2.0 Dynamic AWD – Логичен или нелогичен избор?

Поминавме неколку денови со новиот Toyota Rav4 – но направивме храбар избор и одбравме верзија...

ТУРБО ТЕСТ: Peugeot 508 2.0 BlueHDI 180 GT-Line – Непогрешливо радикален!

Радикалниот седан на Peugeot повторно кај нас – и тоа овој пат во врвно-опремената спортска GT-Line...

ТЕСТ: Škoda Scala 1.0 TSI 115 Ambition – Важен нов играч во сегментот!

Со Scala, Škoda влегува во високо-компетитивен сегмент каде ќе треба да се соочи со докажани...

ТЕСТ: Mazda 3 2.0 Skyactiv-G Mild Hybrid

Mazda неодамна ја претстави најновата генерација на супер-популарната „Тројка“ и со неа...

ВОЗЕВМЕ: Зад управувачот на новата, контрoверзна BMW Серија 1!

На покана на нашите пријатели од BMW, отидовме во домот на баварскиот производител за први во...

ВОЗЕВМЕ: Ги прифативме теренските предизвици на Camp Jeep!

Што правите кога Jeep ќе ве покани на возење во Италија, каде ќе имате можност да седнете зад...

ТЕСТ: Lexus UX 250h AWD Luxury Premium – Срце, разум, сеедно…

Со новиот UX, Lexus влегува во супер-компетитивен сегмент, во кој веќе доминираат германските...

ТЕСТ: Range Rover Evoque D180 SE AWD Auto – Не ме викај Бејби!

Минатата, прва генерација на Evoque покажа дека привлечноста на Range Rover не е резервирана само за...