full screen background image
Search

ТАГ: , , , , , , , ,

Денови на електромобили во East Gate Mall!

Деновиве во Ист Гејт Мол се одржува нешто несекојдневно и интересно – Денови на...

Ден на електрични автомобили со Аутомакедонија

Компанијата Аутомакедонија организира електричен караван низ Македонија на кој презентира...

За прв пат, електричните и електрифицираните возила во Европа се продадоа повеќе од дизелите

Продажбата на електрични и plug-in хибридни возила во Европа ги надмина дизелски-погонуваните...

Volkswagen се стреми да биде најголемиот производител на електрични автомобили во светот до 2025

Tesla веќе со години ги побива познавачите на автомобилската индустрија и е на самиот врв на...

Суперполначите на Tesla ќе станат достапни и за останатите електрични возила

Извршниот директор на Tesla – Илон Маск – објави дека ќе ја направи својата мрежа на...

Претстојниот помал модел на Tesla ќе се натпреварува со Volkswagen ID.3

Tesla најавува дека ќе претстави поефтин и помал модел во 2023 – кој ќе се натпреварува со...

Tesla Model 3 е најпродаваниот електричен модел во Мај 2021 во Европа

Најновиот извештај на JATO објавува дека најуспешен од електричните автомобили бил Tesla Model 3 во...

Tesla Model S добива затегнат дизајн, уште поекстремни перформанси и тотално футуристички ентериер!

Tesla конечно го претстави освежувањето за Model S – кој добива ревидиран дизајн на...

Повеќе од половина од продадените автомобили во Норвешка минатата година биле електрични!

Норвешка и официјално е првата земја во светот во која за една година се продадени повеќе...

Утринска Гимнастика: Porsche Taycan Turbo против Tesla Model S P90D

Youtube каналот Lovecars ги спореди силите на двата електрични спортски седани во правец од 400 метри...

Вечерно Кино: Tesla Model S против Lamborghini Aventador S!

CarWow објавија нов двобој помеѓу голем електричен седан и супер-спортскиот роудстер – и тоа...

Tesla го слави производството на 1 милион автомобили

Tesla го произведе милионитиот примерок од нивните автомобили, со што стана најголем...

Скоро половина од продадените автомобили во Норвешка во 2019 биле електрични

Дури 42% од продадените нови автомобили во Норвешка минатата година биле електрични.

Објавени финалистите за Европски Автомобил на Годината за 2020

Жирито кое го одбира Европскиот Автомобил на Годината ги објави финалистите кои ќе се борат...