Денови на електромобили во East Gate Mall! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Денови на електромобили во East Gate Mall!

Деновиве во Ист Гејт Мол се одржува нешто несекојдневно и интересно – Денови на Електромобили!

Колегите од Автоплус заедно со East Gate Mall деновиве нудат интересна шанса одблизу да се погледнат електрични и електрифицирани автомобили. На неколку локации низ East Gate Mall се поставени различни автомобили – па можете да ја погледнете новата Toyota BZ4x, или пак моќниот Porsche Taycan GTS, супер-комфорниот Citroen C5 X и освежениот C5 Aircross, лајт-хибридниот Alfa Romeo Tonale, новиот, електричен Fiat 500 и многу други автомобили, но и електрични моторцикли и велосипеди.

Ваквите настани имаат интересна и амбициозна цел – да ги промовираат ваквите возила и да им ги доближат на купувачите. Го поддржуваме настанот и се надеваме дека навистина ќе успее да им објасни на купувачите дека електрифицираните возила не се „нешто таму далеку“, туку дека веќе се станати секојдневие и дека стануваат сè подостапни.

Автомобилите се веќе поставени, а ќе бидат изложени до 16ти Октомври.

 Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.