porsche – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

ТАГ:

Porsche ја подготвува новата Panamera и најавува дури четири плаг-ин хибридни погонски опции

По темелното освежување на Cayenne, Porsche ја подготвува и новата Panamera, за која најавува дека ќе...

ПРЕМИЕРА: Porsche Cayenne Turbo E-Hybrid е најмоќниот Cayenne во историјата!

Новиот плаг-ин хибриден Porsche Cayenne Turbo E-Hybrid со GT Пакет комбинира моќен твин-турбо V8 со...

Среќен Porscheден – Се одржа Porsche Driving Experience 2023!

Porsche Македонија повторно беше домаќин на Porsche Driving Experience караванот кој оваа година ни...

ПРЕМИЕРА: 911 S/T – Роденденски подарок од Porsche за Porsche!

Како се слави 60-годишнината на Porsche 911? Со специјална изведба, наменета за оние кои сакаат...

75-годишнината на Porsche се славеше и во Македонија!

Porsche Македонија заедно со Porsche Club Македонија приредија прекрасна прослава по повод 75тиот...

ПРЕМИЕРА: Mission X е роденденски подарок од Porsche за Porsche!

Со новиот Mission X концепт, Porsche најавува сериски автомобил кој ќе доминира на Nurburgring.

ВОЗЕВМЕ: Во Лајпциг го возевме освежениот Porsche Cayenne S – сега е уште помоќен, полуксузен и повторно има V8!

На покана на Порше Македонија отидовме во Лајпциг да го возиме неодамна освежениот Porsche Cayenne....

Porsche Design подготви специјален рачен часовник само за сопствениците на 718 Spyder RS

Заедно со лансирањето на 718 Spyder RS, Porsche претстави и специјален рачен часовник дизајниран од...

ПРЕМИЕРА: Porsche 718 Spyder RS – 9000 вртежи и 500 коњски сили под отворено небо!

Врвниот Boxster добива врескачки 4-литарски боксер кој врти до 9000 вртежи во минута и испорачува...

Рико Вуков ќе тестира на легендарниот Силверстоун!

Откако возеше на Валелунга и Имола, Рико заминува во Обединетото Кралство каде ќе тестира на...

ПРЕМИЕРА: Освежениот Porsche Cayenne добива затегнат дизајн, темелно ревидирана кабина и помоќни мотори!

Големиот спортски луксузен SUV на Porsche добива значителни измени, a Cayenne S повторно добива V8!

Porsche ни открива дел од ликот на новиот Cayenne пред официјалната премиера

Porsche ќе го претстави освежениот Cayenne на саемот на автомобили во Шангај, но веќе објави една...

Утринска Гимнастика: Ајде да летаме со дрон низ музејот на Porsche!

Посета на автомобилските музеи е секогаш интересно – но ајде да го разгледаме музејот на...

Porsche го откри ентериерот на новиот Cayenne

Porsche се подготвува да го претстави темелно-освежениот Cayenne, а откривањето започнува токму со...