full screen background image
Search

ТАГ:

Porsche го прави Cayenne уште пософистициран со Cayenne Platinum Edition

Новиот Platinum Edition пакет ќе биде достапен кај Cayenne, Cayenne S и Cayenne E-Hybrid и добива детали и елементи...

Vision GT е најава за идните електрични спортски автомобили на Porsche

Vision Gran Turismo е дигитален тркачки автомобил кој ќе можеме да го возиме во Gran Turismo 7, но...

Вечерно Кино: Битка помеѓу Ferrari F8, McLaren 765LT и Porsche 911 GT2 RS!

Магазинот Carwow ги спореди силите на Ferrari F8 Tributo, McLaren 765LT и Porsche 911 GT2 RS во драг трка на половина...

ПРЕМИЕРА: Новиот Porsche Taycan GTS е достапен во две каросерски изведби и поминува повеќе од 500 километри со полни батерии

Со новиот GTS, дебитира и новата каросериска изведба која се вика Sport Turismo, која ги исфрла...

ПРЕМИЕРА: Porsche го претстави екстремниот, спектакуларниот Cayman GT4 RS!

Најважните бројки – Cayman GT4 RS добива 4-литарски 6-цилиндерски боксер кој испорачува 500...

По 45-ти пат доделени наградите Златен Волан кои ги доделуваат Auto Bild и Bild am Sonntag

Оваа година листата на победници е прилично еклектична – имаме големи и мали автомобили,...

ПРЕМИЕРА: Porsche ја претстави ексклузивната и елегантна Panamera Platinum Edition

Достапен за Panamera, Panamera 4 и Panamera 4 E-Hybrid, Platinum Edition пакетот воведува козметички надградби и многу...

Porsche ги привршува тестирањата на Cayman GT4 RS пред премиерата следниот месец

Новиот GT4 RS ќе биде ултимативната верзија на супер-управливиот Cayman – и се очекува да...

Викендов се одржа Автоплус Street Show 2021

Викендов на паркингот пред А1 Арена се одржа автомобилскиот изложбен настан Автоплус Стрит...

Најдобар резултат сезонава за Рико Вуков!

Македонскиот возач на патеката „Франчакорта“ крај Бреша имаше добар старт со второ...

Porsche Vision 918 RS е визија за наследник на славниот хиперавтомобил

Porsche го претстави концептот кој бил замислен како наследник на 918 Spyder, по завршувањето на...

Утринска Гимнастика: Формула 1 болид против BMW M1000 RR и Porsche 911 Turbo S

Магазинот Carwow претстави видео во кое ги одмерува силите помеѓу Формула 1 Red Bull болид од 2011,...

ПРЕМИЕРА: Porsche Mission R е електричен тркачки автомобил со 1088 коњски сили!

Mission R концептот на Porsche комбинира врвни технологии и одржливи материјали со вистинска...

РЕПОРТАЖА: Porsche Experience 2021 – Зад воланот на целата гама на Porsche!

Деновиве Porsche Road Tour е повторно кај нас – и повторно имавме можност да седнеме зад...