full screen background image
Search

ТАГ:

Вечерно Кино: Porsche 911 Carrera 4S во новиот Bad Boys for Life!

Новиот Porsche 911 Carrera 4S има важна улога во новиот акционен филм со Will Smith и Martin Lawrence – Bad Boys for

KIA Telluride е Светски Автомобил на Годината, плус две признанија за Porsche Taycan и по едно за KIA Soul и Mazda 3

Големиот SUV на KIA е прогласен за Светски Автомобил на Годината за 2020, додека Porsche Taycan, KIA Soul и...

Вечерно Кино: Need For Speed на вистински улици!

Како би изгледал супер-популарниот серијал Need For Speed ако го видиме на вистинските улици? Еве,...

Вечерно Кино: Will Smith вози патници во новиот Porsche Taycan Turbo S

Како дел од промотивните активности за новиот Bad Boys For Life, актерот Will Smith во соработка со Porsche...

TAG Heuer станува главен спонзор на Porsche Esports Supercup

Ако мислите дека сте доволно добри, учествувајте и вие во Porsche TAG Heuer Esports Supercup и борете се за...

RUF Rodeo 911 Concept е модерна сафари икона

RUF го престави новиот Rodeo Concept, кој e технолошки напреден спортист со ретро изглед и теренски...

Вечерно Кино: Подобро да се запознаеме со Porsche 911 Turbo S

Има многу зборови да се кажат за новиот 911 Turbo S, па затоа Porsche објави видеа за визелно...

Неделно Кино: Пресметка помеѓу Bentley Flying Spur, Porsche Panamera и Audi RS7!

Магазинот CarWow ги спореди силите на големите спортски седани од групацијата Volkswagen на...

Утринска Гимнастика: Porsche 911 Turbo S – Усовршување на одличната формула!

Германскиот производител пред само неколку дена го претстави новиот 911 Turbo S, a сега преку...

ПРЕМИЕРА: Porsche 911 Turbo S со 650 коњски сили е новиот знаменосец на гамата!

Новиот Porsche 911 Turbo S има 650 коњски сили и може да катапултира до 100 километри на час за само 2.7...

Во Скопје пристигна и електричниот Porsche Taycan!

Porsche неодамна го претстави својот прв целосно-електричен модел – супер-спортскиот Taycan...

Неделно Кино: Битка на големите фамилијарни спортисти!

Магазинот Carwow ги спротивстави силите на моментално најсилните фамилијарни автомобили на...

Вечерно Кино: Грабеж во музејот на Porsche!?

Ако можете да изберете било кој автомобил од историјата на Porsche, кој автомобил би го одбрале...

ПРЕМИЕРА: Porsche 718 Boxster и Cayman GTS 4.0 – Шест-цилиндерски спортисти со по 400 коњски сили!

Фановите нa Porsche денес имаат причина за славење – германскиот бренд ќе ги нуди спортските...