full screen background image
Search

ТАГ:

Porsche 911 „Belgian Legend“ е во чест на легендарниот Џеки Икс

Специјалната серија на Porsche 911 ќе биде произведена во само 75 примероци и ќе се нуди само на...

ПРЕМИЕРА: Porsche го претстави освежениот Macan GTS

Освежениот Macan GTS користи 2.9-литарски твин-турбо V6 кој испорачува 380 коњски сили и 520 Nm вртежен...

Објавени финалистите за Европски Автомобил на Годината за 2020

Жирито кое го одбира Европскиот Автомобил на Годината ги објави финалистите кои ќе се борат...

Porsche потврди – 911 Turbo и Turbo S доаѓаат следната година, Turbo S ќе има 650 коњски сили и ќе оди „до стотка“ за околу 2.5 секунди!

Porsche објави неколку официјални фотографии од новиот 911 Turbo S – и тоа неколку месеци пред...

Porsche 911 добива нов мануелен менувач со 7 брзини!

Оние кои сакаат самите да си менуваат брзини имаат причина за славење – новиот 911 ќе може...

Вечерно Кино: Porsche дизајнира вселенски брод за Star Wars

Се наближува премиерата на финалниот дел на Star Wars сагата, а германскиот бренд во соработка...

ПРЕМИЕРА: Porsche го претстави Taycan 4S

Porsche ја проширува гамата на Taycan – спортскиот електричен автомобил можете да го добиете со...

Porsche слави 10 години на големиот седан со ексклузивната Panamera 10 Year Edition

Porsche лансираше специјална серија од новата Panamera, која е достапна во неколку моделски изведби...

ВОЗЕВМЕ: Porsche Cayenne Coupé – Два дена зад управувачот на 911 XXL!

Контроверзноста ги прави работите некако поинтересни – и токму поради тоа ја прифативме...

ПРЕМИЕРА: Новата ера на Porsche започнува со електричниот Taycan!

Porsche ја започнува својата електрична ера со новиот Taycan, кој уште на самиот старт е достапен...

ПРЕМИЕРА: Новиот Porsche Macan Turbo добива нов мотор и 440 коњски сили!

Porsche неодамна го освежи Macan и сега полека но сигурно ги открива сите изведби на популарниот

ВИДЕО: Porsche Taycan постави рекорд на Nurburgring

Porsche Taycan постави рекорд на Nurburgring – класата е „електрични спортски возила со четири...

Porsche го откри ентериерот на Taycan

Премиерата на електричниот Taycan е закажана за 4-ти Септември, но Porsche веќе започна да го...

ПРЕМИЕРА: Најмоќниот Cayenne е Turbo S E-Hybrid со 680 коњски сили!

Porsche ја претстави најмоќната верзија на Cayenne – плаг-ин хибридниот SUV располага со вкупно 680...