full screen background image
Search

ТАГ:

Оптимизмот се враќа во таборот на Рико!

Македонскиот автомобилист Ристо Вуков ја започна втората сезона од настапите во Порше...

Porsche подготви освежување за Macan – а тоа значи повеќе моќ за Macan, Macan S и Macan GTS!

Помоќен, поостар и поспортски – така Porsche го опишува новиот Macan, чија GTS изведба има одлични...

Визија за ново купе од Porsche како наследник на 928

Независниот Бразилски дизајнер Гиљерме Кноп ја претстави својата визија за наследник на...

Porsche им постави ултиматум на добавувачите да се префрлат на обновлива енергија

Porsche ги повика своите добавувачи да се префрлат целосно на обновливи извори на електрична...

Rimac и Bugatti заедно ќе ја пишуваат иднината!

По неколкумесечните шпекулации, конечно и официјално – Rimac и Porsche започнуваат заедничка...

ПРЕМИЕРА: Cayenne Turbo GT е најбрзиот SUV на Porsche!

Новиот Porsche Cayenne Turbo GT е придвижуван од 4-литарски твин-турбо V8 кој испорачува 640 коњски сили и...

Електричниот Porsche Taycan Cross Turismo беше специјален гостин на Skopje Unplugged!

На Skopje Unplugged еднодневниот музички настан посебно место зема електричниот Porsche Taycan Cross Turismo!

ПРЕМИЕРА: Porsche ја проширува понудата со новите GTS варијанти на 911!

Ако се прашуваме ние, токму GTS-варијантите на 911 се вистинскиот скриен скапоцен камен во...

Mansory подготви тјунинг бодикит за Porsche Taycan

Mansory разви бодикит за новиот електричен суперавтомобил на Porsche, кој доаѓа со карбонски...

ПРЕМИЕРА: Porsche го претстави новиот 911 GT3 Touring!

Porsche ги следи желбите на купувачите – а со минатата генерација тие потврдија дека GT3 Touring е...

Porsche Македонија постави супер-брзи полначи и го трасира патот кон електричната мобилност!

Со поставување супер-моќни и супер-брзи Turbo DC полначи на електрични возила – со максимална...

Официјален тренинг на Porsche Carrera Cup во Имола: Почнува сезоната за Рико Вуков!

Првиот и единствен официјален (претсезонски) тест за италијанскиот Porsche Carrera Cup се одржа на...

Porsche работи на електричниот Macan!

Знаеме дека Porsche веќе работи на електричниот Macan, но германскиот производител ни овозможи да...

Porsche го зголеми уделот во Rimac Automobili на 24 проценти

Надзорниот одбор на Porsche AG одлучи да го зголеми уделот на германскиот бренд во Rimac Automobili од 15...