jaguar – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

ТАГ: , ,

Jaguar Land Rover ќе се трансформира во JLR, Range Rover, Defender и Discovery ќе станат засебни брендови

Reimagine планот кој го најави британскиот луксузен бренд вклучува трансформација на пристапот,...

Плаг-ин хибридниот Jaguar F-Pace добива 20% поголема автономија на струја

Jaguar подготви освежување на лепезата на изведби на F-Pace, а плаг-ин хибридниот модел добива...

ТЕСТ: Jaguar E-Pace SE D165 MHEV AWD A9 – Зад воланот на освежениот најмал SUV на Jaguar

Британскиот бренд во изминатата година ја освежи безмалку целата гама на возила, а...

Jaguar воведува 5-годишна гаранција за сите свои модели

Британскиот производител на луксузни автомобили од денес преминува од 3 на 5-годишна...

Jaguar XE и XF добиваат 300 Sport изведба во Европа!

Иако Jaguar најави дека во 2025 ќе престане да произведува возила со мотори со внатрешно...

ПРЕМИЕРА: Jaguar лансираше R-Dynamic Black пакети за XE и XF

По лансирањето на ваквите пакети за SUV моделите кои ги нуди, Jaguar одлучи да понуди R-Dynamic Black...

ТЕСТ: Jaguar F-Pace 20d Prestige – Редефиниција на британскиот луксуз.

Ако со лансирањето на F-Pace, Jaguar покажа што може да направи со еден луксузен SUV, тогаш со...

Пристигнаа новите Jaguar F-Pace и E-Pace во салонот на Automobili Group!

Неодамна освежените луксузни SUV модели на Jaguar се веќе и кај нас – во салонот на Automobili Group се...

Jaguar претстави два спектакуларни реставрирани примероци од E-Type

Откако минатото лето најави дека на специјален начин ќе ја прослави 60-годишнината на...

Jaguar Land Rover одново ја дефинира иднината на модерниот луксуз!

Новиот извршен директор Thierry Bollore постави нова цел – а тоа е нула карбонски емисии до 2039 и...

Jaguar F-Pace SVR добива освежување и помодерна технологија

Неколку месеци по обновувањето на моделот Jaguar F-Pace, пристигна и освежувањето на неговата...

Autobest признанија за Citroën, Škoda, Jaguar Land Rover, Toyota, Френк Стивенсон и Тото Волф!

Autobest жирито ги додели наградите Companybest, A Star is Born, Designbest, Smartbest, Safetybest и Sportbest.

Jaguar го освежи својот најмал SUV – компактниот E-Pace

Освежениот E-Pace ќе пристигне во салоните на почеток на следната година, а ќе донесе како...

Во салонот на Jaguar Land Rover пристигна спектакуларниот, 450-коњски F-Type!

Jaguar F-Type P450 може да се пофали со 450 коњски сили благодарение на моќниот V8 – кои пак...