full screen background image
Search

ТАГ:

Jaguar слави 70 години од првиот спортски модел – претставени Chequered Flag и Rally верзиите на F-Type

Изминаа 70 години откако XK 120, првиот спортски модел на Jaguar го доживеа своето деби. Во чест на 70...

ТЕСТ: Jaguar XE 2.0d Prestige – Непокорлив Џееееееег!

Кога за прв пат седнавме зад управувачот на Jaguar XE, навистина ни се допадна неговата...

Jaguar Land Rover отвори нова фабрика во Словачка

JLR тукушто ја отвори својата нова фабрика во Нитра, Словачка – а таму ќе произведува 100.000...

Утринска Гимнастика: Jaguar XE SV Project 8 е вашето ново Nurburgring Race-Taxi за 199 евра!

Сакате да завртите круг околу Nurburgring со професионален возач зад управувачот на 600-коњски...

Утринска Гимнастика: Jaguar I-Pace направи електрична инвазија на Сан Франциско!

Британскиот електричен автомобил направи инвазија на Сан Франциско, како дел од #JaguarElectrifies...

Новиот Jaguar I-Pace извозе од Лондон до Брисел со само едно полнење

Во маркетингшка кампања за промоција на опсегот на патување, новиот електричен модел на...

Lister F-Pace LFP ќе биде најбрзиот SUV на светот

Lister го најави моделот LFP базиран на Jaguar F-Pace, кој благодарение на 666 коњски сили би требало да...

ТЕСТ: Jaguar F-Pace 25d Prestige – Најпопуларната комбинација на атлетскиот британски SUV

F-Pace е вистински хит за Jaguar – големиот SUV на британскиот премиум бренд „лета“ од салоните и...

ПРЕМИЕРА: Jaguar F-Pace SVR – За оние кои сакаат SUV со „ракетен погон“!

Сакате супер-SUV со преку 500 коњски сили? Момците и девојките од SVR се подготвени да одговорат...

Утринска Гимнастика: Електричниот Jaguar i-Pace ја посети F1 патеката во Монако – среде ноќ!

Инженерите и дизајнерите од Jaguar се гордеат со својот прв електричен автомобил – и токму...

ТЕСТ: Jaguar E-Pace S D150 AWD Auto – Jaguar храбро влегува во бејби-SUV сегментот

Со очигледниот раст на популарноста на SUV и кросовер моделите, сосем беше очекувано Jaguar да...

ПРЕМИЕРА: Електричната ера на Jaguar започнува со I-PACE!

Британскиот бренд го претстави своето прво целосно-електрично возило кое ќе се вика I-PACE, ќе...

Новиот Jaguar E-Pace пристигна во салонот на Automobili Group во Скопје

Малиот, компактен спортски SUV на Jaguar пристигна во Скопје, во салонот на Automobili Group.

Утринска Гимнастика: Jaguar го пронајде најбрзиот скијач на светот!

Jaguar и олимпискиот скијач Graham Bell поставија Гинисов Рекорд за „највисока брзина на скии со...