full screen background image
Search

ТАГ:

Освежениот XE пристигна во салонот на Jaguar во Скопје!

Jaguar неодамна го освежи својот најмал седан – спортскиот и динамичен XE – и тој веќе...

BMW и Jaguar Land Rover ќе соработуваат на развој на компоненти за електрични возила

BMW и JLR објавија дека заеднички ќе работат на развој на електрични возила – поточно на...

По 20 години во Jaguar, си заминува Ian Callum

По 20 години поминати во Jaguar и направена вистинска револуција во дизајнот на брендот, од...

Хет-трик на Jaguar I-Pace на World Car Awards!

Електричниот Jaguar I-PACE освои три награди на овогодинешните World Car Awards – Не само што ги освои...

ТЕСТ: Jaguar XF Prestige 20d AWD – Има нешто посебно кај британскиот престиж…

XF е точно во средина во понудата на Jaguar – под него е помалиот XE, над него е голеееемиот XJ....

Настинувате често? Можеби ќе сакате да размислите за нов Jaguar во иднина

Јaguar Land Rover групацијата изјави дека „тестира голем број технологии за зголемување на...

Jaguar подготви специјални 300 SPORT и Chеquered Flag изведби на популарниот F-Pace

Британскиот бренд подготви две интересни специјални изведби на супер-популарниот F-Pace –...

Jaguar I-Pace е овогодинешен Европски Автомобил на Годината!

Британскиот бренд за прв пат во својата историја со свој модел ја освои наградата Европски...

ПРЕМИЕРА: Jaguar го освежи XE со подинамичен стајлинг, нов луксузен ентериер и нови технологии

Со затегнат и уште подинамичен стајлинг, темелно освежен ентериер и грст нови технологии,...

Jaguar слави 70 години од првиот спортски модел – претставени Chequered Flag и Rally верзиите на F-Type

Изминаа 70 години откако XK 120, првиот спортски модел на Jaguar го доживеа своето деби. Во чест на 70...

ТЕСТ: Jaguar XE 2.0d Prestige – Непокорлив Џееееееег!

Кога за прв пат седнавме зад управувачот на Jaguar XE, навистина ни се допадна неговата...

Jaguar Land Rover отвори нова фабрика во Словачка

JLR тукушто ја отвори својата нова фабрика во Нитра, Словачка – а таму ќе произведува 100.000...

Утринска Гимнастика: Jaguar XE SV Project 8 е вашето ново Nurburgring Race-Taxi за 199 евра!

Сакате да завртите круг околу Nurburgring со професионален возач зад управувачот на 600-коњски...

Утринска Гимнастика: Jaguar I-Pace направи електрична инвазија на Сан Франциско!

Британскиот електричен автомобил направи инвазија на Сан Франциско, како дел од #JaguarElectrifies...