full screen background image
Search

ТАГ:

Laurin & Klement портфолиото на Škoda станува електричнo со Enyaq и Enyaq Coupe L&K

Škoda само што ги претстави новите врвни Laurin & Klement изведби на електричните Enyaq и Enyaq Coupe –...

Новите Superb и Kodiaq успешно го завршија тестирањето на Арктикот!

Škoda интензивно работи на новите Superb и Kodiaq – и денес објави дека новите модели успешно ги...

Skoda подготвува шест нови електрични модели – Elroq пристигнува идната година како замена зa Karoq!

Skoda највува цела гама на целосно-електрични модели од кои најевтиниот ќе чини околу 25.000 Евра.

Skoda започнува да ги открива новите Superb и Kodiaq

Премиерата на новите Superb и Kodiaq се очекува оваа есен, но чешкиот производител веќе започна да...

ТЕСТ: Škoda Kodiaq 2.0 TDI 200 4×4 DSG Sportline – Спортски карактер за големиот чешки SUV

Škoda неодамна подготви освежување за својот најголем SUV. Но што добиваме, ако кога го...

Порше Македонија и понатаму предводи во сферата на енергетската одржливост за електрична мобилност

Порше Македонија ја проширува инфраструктурата за полнење на електрични и хибридни возила...

Škoda освои пет победи на Auto Trophy 2022

Со пет победи на Auto Trophy, Škoda e најуспешниот бренд на овогодинешното издание.

AUTOBEST ги објави резултатите од второто Ecobest тестирање

Европското Autobest жири ги објави резултатите од вториот Ecobest Challenge на електрични автомобили...

ТЕСТ: Škoda Karoq 2.0 TDI 150 Sportline – Практичен спортски SUV кој цели високо над својата класа.

Чешкиот бренд наметна високи очекувања со својата RS гама на модели. Но што ако не избереме...

ПРЕМИЕРА: Škoda Enyaq iV RS е практичен и динамичен електричен SUV

Според Škoda новиот Enyaq iV RS нуди високи перформанси во практичен пакет, но и 500 километри со...

ПРЕМИЕРА: Škoda се ребрендира и го претстави новиот Vision 7S!

Новиот корпоративен идентитет на Skoda е подготвен за иднината и ја поврзува богатата...

Концептот Vision 7S е најава за иднината на Škoda!

Чешкиот бренд продолжува да објавува скици и детали за новиот Vision 7S – новиот голем SUV ќе го...

Afriq е најновиот проект на студентите од едукативниот центар на Skoda

Afriq е рели-верзија на супер-популарниот Kamiq, но со неколку значителни доработки – меѓу кои...

Освежениот Škoda Karoq пристигна во Македонија!

Со освежувањето, популарниот SUV на Škoda доби дискретно затегнат дизајн, поефикасни мотори и...