full screen background image
Search

ТАГ: , , ,

ABT го засили 1.5 TSI турбо-бензинецот на VW групацијата на 190 коњски сили

Германската тјунерска компанија претстави пакет за засилување на перформансите на...

Патуваме со Škoda – Низ Македонија со Škoda Scala, Octavia и Kodiaq!

Од Porsche Македонија порачуваат дека авантурите започнуваат од првиот колметар и дека...

Autobest признанија за Citroën, Škoda, Jaguar Land Rover, Toyota, Френк Стивенсон и Тото Волф!

Autobest жирито ги додели наградите Companybest, A Star is Born, Designbest, Smartbest, Safetybest и Sportbest.

Škoda подготвува осветлен приклучок за безбедносниот појас

Чешкиот производител патентираше освелени приклучоци за безбедносните појаси.

ПРЕМИЕРА: Škoda ја започнува електричната иднина со Enyaq iV!

Со лансирањето на Enyaq iV, Škoda го прави следниот чекор кон исполнувањето на стратегијата за...

Со официјални скици, Skoda го најавува финалниот дизајн на Enyaq iV!

Како што се наближува официјалното деби на Enyaq iV, така Skoda ни открива уште повеќе детали.

Škoda зборува за ентериерот на електричниот Enyaq iV

Електричниот кросовер на Škoda ќе биде претставен на 1-ви Септември, а денес чешкиот бренд ги...

Електричниот Škoda Enyaq iV ќе дебитира на 1ви Септември!

Чешкиот бренд најави дека електричниот Enyaq ќе дебитира за нешто повеќе од еден месец.

ПРЕМИЕРА: Škoda го претстави студентскиот проект – Scala Spider кој го носи името Slavia!

Студентите во училиштето на Škoda ги прават најдобрите „семинарски“! Oвој пат, тие ја...

ТЕСТ: Škoda Octavia 2.0 TDI EVO 150 DSG Style – Бестселерот, дигитализиран!

Со новата, четврта генерација на својот најпопуларен модел, Škoda воведува еден поинаков,...

ПРЕМИЕРА: Škoda официјално ги претстави Octavia RS и RS TDI!

По дебито на плаг-ин хибридната Octavia RS iV, сега Škoda во понудата ги додава и Octavia RS со 245 коњски...

Škoda освои шест награди „Семеен Автомобил на Годината“ од германскиот AUTO Straßenverkehr

Читателите на германското специјализирано списание АУТО Штрасенверкер (AUTO Straßenverkehr) ги...

Македонска премиера на новатa Škoda Octavia!

Новата Octavia тукушто ја имаше својата македонска премиера – дознајте сè за најновата...

ПРЕМИЕРА: Škoda ја претстави робустната Scout изведба на новата Octavia

Најновата генерација на Octavia тукушто ја доби својата Scout изведба – која е наменета за оние...