full screen background image
Search

ТАГ:

ПРЕМИЕРА: Škoda го освежи големиот Superb – сега ќе може да се добие и како плаг-ин хибрид

Големиот Superb доби значително освежување кое носи многу ситни и крупни измени – но...

ГАЛЕРИЈА: 2019 Авто Плус Street Show

Вчера се одржа првото Avto Plus Street Show, а ние пренесуваме мала галерија од настанот!

Skoda ја објави првата скица од освежениот Superb

Чешкиот бренд се подготвува да го освежи својот знаменосец – големиот Superb – и ја објави...

Учениците во Skoda подготвуваат пикап базиран на Kodiaq!

Се сеќавате на Skoda Felicia Fun – оној откачениот пикап од почетокот на 2000-тите години? Учениците...

Третата генерација Skoda Superb е произведена во 500.000 примероци!

Чешкиот бренд се пофали со успешноста и популарноста на големиот Superb – веќе е произведен...

ПРЕМИЕРА: Електричниот Škoda Vision iV претставен во Женева!

Vision iV е визијата на Škoda за електрично кросовер-купе за четири врати – и воедно првиот...

Skoda со новиот Vision iV ќе ја претстави својата визија за електрично кросовер-купе

Чешкиот бренд се подготвува за сериозен настап во Женева – покрај новиот Kamiq, Skoda ќе...

Skoda ги открива првите детали од ентериерот на Kamiq

Чешкиот бренд се подготвува да го открие својот најмал SUV – и во меѓувреме полека-полека...

Škoda ги објави првите скици од новиот Kamiq

Чешкиот бренд веќе најави дека новиот компактен кросовер наменет за европскиот пазар ќе се...

Новиот мал кросовер на Škoda наменет за Европа ќе се вика Kamiq

Новиот кросовер на Škoda се очекува да се нуди само со погон на предните тркала и е наменет...

ТЕСТ: Škoda Fabia 1.0 TSI 95 Ambition – Не мора да значи дека разумното е здодевно

Чешкиот бренд неодамна ја освежи Fabia, а токму тоа беше причината ние да поминеме неколку дена...

ПРЕМИЕРА: Škoda Scala – Нова ера за чешкиот бренд

Škoda пред само неколку минути го претстави својот најнов модел – хечбекот со името Scala, со...

Škoda ги објави првите фотографии од ентериерот на Scala

Амбициите на Škoda за новиот модел Scala се навистина големи – а за тоа многу зборуваат првите...

Skoda започна да го открива Scala – објавени први детали за ентериерот

Веќе знаеме дека наследникот на Rapid ќе го носи името Scala, а сега Skoda започна да објавува детали...