full screen background image
Search

ТАГ:

Првиот електричен SUV на Škoda ќе се вика ENYAQ!

Чешкиот бренд денес потврди дека првиот електричен SUV на брендот – кој воедно ќе...

Škoda најавува плагин хибриден спортист – објавени официјални скици за Octavia RS iV!

Подгответе се за премиерата – новата Octavia RS iV ќе дебитира на 3-ти март, на саемот за...

Opel Corsa ја освои титулата AutoBest 2020, признанија и за Skoda, Mazda, Volkswagen и дизајнерот Luc Donckerwolke

Новата Opel Corsa е изгласана за AUTOBEST 2020, европското признание за Best Buy Car of Europe односно автомобил...

Започна производството на новата Škoda Octavia

Новата Škoda Octavia започна да се произведува во фабриката во Млада Болеслав, од каде секој ден...

ТЕСТ: Škoda Kamiq 1.0 TSI 115 Ambition – Совршено му одговара на градот!

По сè изгледа дека Skoda не само што во чекор ги следи трендовите – туку понекогаш успева и да...

ТЕСТ: Škoda Superb 2.0 TDI 150 Ambition DSG – Разумот победува

Škoda неодамна го освежи големиот Superb – а тоа e одлична причина повторно да поминеме малку...

ПРЕМИЕРА: Škoda ја претстави најновата, четврта генерација на мега-успешната Octavia!

Чешкиот бренд ја претстави најновата, четврта генерација на својот најважен модел –...

Македонско деби на Skoda Kamiq!

Новиот компактен кросовер на Skoda вчера беше претставен и во Македонија, како дел од Чешките...

Skoda објави скици од ентериерот на новата Octavia

Како што се наближува официјалната премиера на новата Octavia, така Skoda забрзано објавува нови...

Вечерно Кино: Skoda ја открива новата Octavia

Полека но сигурно, Skoda започнува да открива детали околу новата Octavia.

Škoda ги открива техничките детали околу новата Octavia

Премиерата на новата Octavia е закажана за 11-ти Ноември, но Skoda веќе ги откри повеќето технички...

Skoda ја најави новата Octavia со дизајнерски скици

Skoda ги загрева потенцијалните купувачи со скици од претстојната Octavia, која најверојатно ќе...

По Scala, Skoda ја престави Monte Carlo изведбата и на Kamiq

Компактниот кросовер на Skoda ќе добие подинамична изведба која ќе ја носи ознаката Monte Carlo.

ПРЕМИЕРА: Škoda Scala Monte Carlo ја истакнува привлечната и динамична страна на Scala

Чешкиот бренд ја зајакнува понудата на Scala со новата Monte Carlo изведба – црните детали и...