full screen background image
Search

ТАГ:

Škoda ги објави првите скици од новиот Kamiq

Чешкиот бренд веќе најави дека новиот компактен кросовер наменет за европскиот пазар ќе се...

Новиот мал кросовер на Škoda наменет за Европа ќе се вика Kamiq

Новиот кросовер на Škoda се очекува да се нуди само со погон на предните тркала и е наменет...

ТЕСТ: Škoda Fabia 1.0 TSI 95 Ambition – Не мора да значи дека разумното е здодевно

Чешкиот бренд неодамна ја освежи Fabia, а токму тоа беше причината ние да поминеме неколку дена...

ПРЕМИЕРА: Škoda Scala – Нова ера за чешкиот бренд

Škoda пред само неколку минути го претстави својот најнов модел – хечбекот со името Scala, со...

Škoda ги објави првите фотографии од ентериерот на Scala

Амбициите на Škoda за новиот модел Scala се навистина големи – а за тоа многу зборуваат првите...

Skoda започна да го открива Scala – објавени први детали за ентериерот

Веќе знаеме дека наследникот на Rapid ќе го носи името Scala, а сега Skoda започна да објавува детали...

Новата Škoda Fabia Combi сега е достапна и во поробустна Scoutline изведба

Škoda ја претстави и Scoutline изведбата на освежената Fabia – која комбинира просторност и...

Skoda официјално го претстави Kodiaq GT

По неколкуте најави и скиците кои неодамна ги објави, Skoda официјално го претстави Kodiaq GT кој...

Škoda откри – наследникот на Rapid ќе се вика Scala

Чешкиот бренд е навистина уверен во квалитетот на новиот компактен модел – до толку што...

Skoda го потврди Kodiaq GT; ќе го продава само во Кина

Купе-SUV изведбата на големиот Kodiaq ќе се вика Kodiaq GT, и ќе се продава ексклузивно во Кина.

Škoda започна да го открива наследникот на Rapid

Најавата која ни пристигна од Škoda не открива многу – но сепак веќе знаеме за што се работи,...

ПАРИЗ 2018: Премиера – Škoda Vision RS е хибриден хот хеч со 245 коњски сили!

Со хибридниот Vision RS, Škoda не само што го најавува новиот и поголем Rapid, туку претставува и...

ПАРИЗ 2018: Премира на новиот Škoda Kodiaq RS

По многуте најави, Škoda конечно го претстави првиот SUV кој ќе ја носи ознаката RS – под...

Први фотографии од ентериерот на Škoda Kodiaq RS

Првиот SUV на Skoda кој ќе ја носи ознаката RS е токму големиот Kodiaq, а Škoda денес за прв пат го...