full screen background image
Search

ТАГ:

ПРЕМИЕРА: Škoda го претстави студентскиот проект – Scala Spider кој го носи името Slavia!

Студентите во училиштето на Škoda ги прават најдобрите „семинарски“! Oвој пат, тие ја...

ТЕСТ: Škoda Octavia 2.0 TDI EVO 150 DSG Style – Бестселерот, дигитализиран!

Со новата, четврта генерација на својот најпопуларен модел, Škoda воведува еден поинаков,...

ПРЕМИЕРА: Škoda официјално ги претстави Octavia RS и RS TDI!

По дебито на плаг-ин хибридната Octavia RS iV, сега Škoda во понудата ги додава и Octavia RS со 245 коњски...

Škoda освои шест награди „Семеен Автомобил на Годината“ од германскиот AUTO Straßenverkehr

Читателите на германското специјализирано списание АУТО Штрасенверкер (AUTO Straßenverkehr) ги...

Македонска премиера на новатa Škoda Octavia!

Новата Octavia тукушто ја имаше својата македонска премиера – дознајте сè за најновата...

ПРЕМИЕРА: Škoda ја претстави робустната Scout изведба на новата Octavia

Најновата генерација на Octavia тукушто ја доби својата Scout изведба – која е наменета за оние...

Škoda ја најавува иднината со електричниот Enyaq iV

Од Škoda кажуваат дека Enyaq iV ќе биде емотивен, ефикасен и електрифициран, и секако – Simply Clever!

Škoda Kamiq добива поробустна Scoutline изведба.

Со Scoutline пакетот, Škoda сака да го истакне авантуристичкиот карактер на урбаниот SUV – и...

Škoda денес го рестартира производството

По 39 дена пауза – и со воведени строги мерки за одржување на хигиената – погоните на Škoda...

Порше Македонија ќе го преземе вашето возило за сервис, директо од вашиот дом

Како дел од мерките за справување со кризата наметната од COVID-19, Порше Македонија неодамна...

Трета Red Dot награда за дизајн за Škoda Octavia

40 различни експерти разгледуваат околу 6500 продукти – и токму затоа третата Red Dot награда...

Škoda советува: Како да патуваме безбедно со автомобил за време на пандемијата

Од Škoda пристигнаа неколку важни совети, за тоа како безбедно да патуваме со нашиот автомобил...

Учениците во училиштето на Škoda работат на Scala Spider!

Како и секоја година, и оваа година студентите кои се едуцираат во едукативниот центар на Skoda...

ПРЕМИЕРА: Škoda Octavia RS iV – Ова е одржливата, спортска иднина!

За прв пат во својата историја, Škoda ќе понуди плагин-хибриден RS модел – и тоа во форма на...