ferrari – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

ТАГ: ,

Ferrari 296 GTB на Novitec има 856 коњски сили!

Германскиот тјунер го приближи хибридниот модел на Ferrari до лимитот.

Иџе го престави новиот „службен“ автомобил – ќе вози Ferrari 488 Challenge Evo!

Македонскиот автомобилски ас кој доминираше на овогодинешниот FIA шампионат на ридски...

Pogea Racing го претворија Ferrari Purosangue во спуштено хечбек чудовиште!

И покрај ограничената достапност и долгото време на чекање за Ferrari Purosangue, тјунинг компаниите...

Сакате вистински тркачки автомобил? Ferrari ќе ви продаде 499P Modificata од Le Mans!

Бидејќи не е ограничен од „смешните тркачки правила“, тркачкиот автомобил кој можете да го...

ПРЕМИЕРА: Ferrari SF90 XX Stradale и Spider – Поекстремен, помоќен SF90!

Новите XX близнаци на Ferrari добиваат надградена аеродинамика и ревидиран, помоќен погон за...

ПРЕМИЕРА: Ferrari Roma Spider – 620 коњски сили под отворено небо!

Купувачите на Ferrari Roma Spider ќе можат под отворено небо да уживаат во 3.9-литарскиот твин-турбо V8...

Минатата година беше одлична за Ferrari, вработените ќе добијат огромни бонуси!

Ferrari минатата година испорача 13.221 возило, скоро 20% повеќе од 2021 – но успеа и да го зголеми...

ПРЕМИЕРА: Ferrari го претстави својот прв SUV – запознајте го Purosangue!

Ferrari кажува дека Purosangue е првиот модел со четири врати и четири седишта во историјата на...

ПРЕМИЕРА: Ferrari SP48 Unica – Уште еден уникатен автомобил од Ferrari!

Со новиот уникатен SP48 Unica, Ferrari покажува како би изгледал автомобил дизајниран со...

Ferrari ја откри првата фотографија од својот прв SUV – Purosangue!

Италијанскиот бренд ја објави првата официјална фотографија од долгоочекуваниот SUV....

2021 беше рекордна и за Ferrari – продадоа повеќе од 11.000 возила!

2021 беше рекордна и за Ferrari – италијанскиот бренд продаде 11.155 возила минатата година!

Вечерно Кино: Битка помеѓу Ferrari F8, McLaren 765LT и Porsche 911 GT2 RS!

Магазинот Carwow ги спореди силите на Ferrari F8 Tributo, McLaren 765LT и Porsche 911 GT2 RS во драг трка на половина...

ПРЕМИЕРА: Daytona SP3 е новиот, трет Icona модел на Ferrari!

Новиот егзотичен суперавтомобил од Ferrari ќе биде произведен во само 599 примероци и секој од...

Ferrari го претстави уникатниот специјален модел BR20

Италијанскиот бренд ја претстави неговата најнова уникатна креација, и исто како повеќето...