full screen background image
Search

ТАГ:

ПРЕМИЕРА: Ferrari Roma Spider – 620 коњски сили под отворено небо!

Купувачите на Ferrari Roma Spider ќе можат под отворено небо да уживаат во 3.9-литарскиот твин-турбо V8...

Минатата година беше одлична за Ferrari, вработените ќе добијат огромни бонуси!

Ferrari минатата година испорача 13.221 возило, скоро 20% повеќе од 2021 – но успеа и да го зголеми...

ПРЕМИЕРА: Ferrari го претстави својот прв SUV – запознајте го Purosangue!

Ferrari кажува дека Purosangue е првиот модел со четири врати и четири седишта во историјата на...

ПРЕМИЕРА: Ferrari SP48 Unica – Уште еден уникатен автомобил од Ferrari!

Со новиот уникатен SP48 Unica, Ferrari покажува како би изгледал автомобил дизајниран со...

Ferrari ја откри првата фотографија од својот прв SUV – Purosangue!

Италијанскиот бренд ја објави првата официјална фотографија од долгоочекуваниот SUV....

2021 беше рекордна и за Ferrari – продадоа повеќе од 11.000 возила!

2021 беше рекордна и за Ferrari – италијанскиот бренд продаде 11.155 возила минатата година!

Вечерно Кино: Битка помеѓу Ferrari F8, McLaren 765LT и Porsche 911 GT2 RS!

Магазинот Carwow ги спореди силите на Ferrari F8 Tributo, McLaren 765LT и Porsche 911 GT2 RS во драг трка на половина...

ПРЕМИЕРА: Daytona SP3 е новиот, трет Icona модел на Ferrari!

Новиот егзотичен суперавтомобил од Ferrari ќе биде произведен во само 599 примероци и секој од...

Ferrari го претстави уникатниот специјален модел BR20

Италијанскиот бренд ја претстави неговата најнова уникатна креација, и исто како повеќето...

Novitec F8 N-Largo e Ferrari F8 Tributo во „ѕверска“ форма

Novitec ја претстави нивната изведба од F8 Tributo, која доаѓа со многу естетски измени и...

ПРЕМИЕРА: Ferrari 296 GTB – Нов италијански хибриден суперавтомобил со 830 коњски сили!

Новиот 296 GTB е поставен над F8 Tributo – но го заменува неговиот V8 за хибриден V6 погон кој...

ПРЕМИЕРА: Ferrari ги претстави врескачките 812 Competizione и кабриолетот Competizione A

Специјалните 812-модели кријат атмосферски V12 кој  „врти“ до стратосферски 9500 вртежи во...

Првиот целосно електричен модел на Ferrari пристигнува во 2025

Претседателот на Италијанскиот егзотичен бренд – Џон Елкан – изјави дека првиот...

Вечерно Кино: Спаринг на Шарл Леклер и Карлос Саинз во две Ferrari SF90

Возачите на Ферари – Шарл Леклер и Карлос Саинз ја имаа можноста да седнат зад воланот на...