full screen background image
Search

ТАГ:

Утринска гимнастика: Перформансите на Ferrari F8 Tributo

Ајде да го започнеме последниот работен ден оваа седмица со Ferrari F8 Tributo!

ПРЕМИЕРА: Ferrari P80/C – Еден примерок, само за на тркачка патека!

Ако имате многу, многу, многу пари, Ferrari ќе направи уникатен автомобил само за вас – и токму...

ПРЕМИЕРА: Збогум 488 GTB, добредојде Ferrari F8 Tributo!

Ferrari во Женева ќе се претстави со F8 Tributo, но ние веќе ги имаме првите фотографии и детали за...

Ferrari 812 Superfast добива аеро пакет од Novitec

Novitec е едно од најегзотичните имиња во тјунинг светот – германците се фокусираат на Ferrari и...

Loma Design подготви моќен тјунинг пакет за Ferrari Portofino

Тјунингот е убава работа, особено кога додатоците изгледаат како фабрички, а зголемувањето...

Ferrari ги претстави спектакуларните Monza SP1 и SP2 со монструозен V12 со 810 коњски сили!

Monza SP1 е едносед без компромиси додека SP2 е конвенционален, но ултра-ексклузивен роадстер, а...

Ексклузивна Мега-Гајлерија: Ferrari 488 GTB на скопските улици!

Поминавме малку време со нешто несекојдневно и егзотично – новиот твин-турбо Ferrari 488 GTB, и...

Ferrari го направи специјалниот SP38 за некој многу, многу богат купувач!

Ferrari SP38 доаѓа директно од Special Projects дивизијата на италијанскиот бренд, а автомобилот ќе му...

Утринска Гимнастика: Ferrari FXX K EVO вреска на Spa!

Еден од најретките автомобили на Ferrari – спектакуларниот FXX K EVO се појави на тркачката...

Утринска Гимнастика: Твин-компресорски Drift-Ferrari 599 со 800 коњски сили!

Службениот автомобил на Federico Sceriffo доаѓа во форма на твин-компресорско Ferrari 599 кое испорачува...

Утринска Гимнастика: Valentino Rossi зад управувачот на Ferrari 488 Pista!

Valentino Rossi има седум шампионски титули и повеќе победи од било кој друг учесник во Moto GP...

Утринска Гимнастика: Toyota GT4586 – Drift со GT86 со мотор од Ferrari!

Прилично е едноставно – Formula Drift возачот Ryan Tuerck вгради врескачки V8 од Ferrari 458 во Toyota GT 86...

Утринска Гимнастика: Ferrari 488 Pista!

Ferrari ги објави официјалните видеа за најновиот модел кој ја носи ознаката 488 Pista – и ова е...

ПРЕМИЕРА: Ferrari 488 Pista – 711 коњски сили и „стотка“ за 2.85 секунди!

Ferrari официјално ја претстави хардкор изведбата на 488 која ја носи ознаката Pista и може да се...