full screen background image
Search

ТАГ: ,

Утринска Гимнастика: Другата страна на животот со Ferrari GTC4Lusso T!

Ferrari објави промотивно видео со кое нуди нова перспектива кон животот со суперавтомобилот...

Уникатно Ferrari SP275 RW Competizione претставено на Дајтона

За секој фан на разиграниот коњ единствено поспецијално нешто од поседување на модел на Ferrari...

Последното LaFerrari оди на аукција, парите ќе одат во добротворни цели!

Примерокот број 500 од Ferrari LaFerrari оваа сабота ќе оди на аукција – и се очекува да се продаде...

Париз 2016: Ferrari претстави пет специјални изведби за 70-тиот роденден

Покрај импресивниот LaFerrari Aperta, за да ја прослави 70 годишнината на компанијата Ferrari претстави...

Париз 2016: Отворената LaFerrari Aperta нуди полесен пристап до V12 симфонијата

Ако постоеше една работа која му недостасуваше на Laferrari, тоа беше недостатокот од можноста...

Утринска Гимнастика: Ferrari 288 GTO наместо кафе!

Иако е конструиран според Group B прописите, 288 GTO никогаш не зема учество на трките – но и...

Ferrari го претстави врвниот кабриолет во форма на LaFerrari Spider!

Ferrari ги претстави првите официјални фотографии од отворената верзија на LaFerrari – и покрај...

3.9-литарскиот V8 Турбо-бензинец на Ferrari е одбран за мотор на годината

Ferrari ја освои наградата за интернационален мотор на годината за 2016 со нивниот 3.9-литарски...

Ferrari подготви уникатен 458 ММ Speciale по барање на клиент

Кога имате навистина многу пари, не е проблем да добиете што и да посакате – па дури и ако...

Пристигна Ferrari 488 GTB со ѕверски 900 коњски сили од VOS!

Ferrari отвори нови врати во тјунингот со претставувањето на твин-турбо моделот 488GTB, а...

Ferrari F12 Berlinetta добива широк бодикит и 780 кс од Novitec Rosso!

Италијанската тјунинг компанија Novitec Rosso го претстави нивниот F12 N-Largo S пакет наменет за Ferrari...

Утринска Гимнастика: Ferrari 488 GTB украден и возен токму така!

Како што вели поговорката кога некој автмобил е возен на неговата граница – „вози го како...

Ferrari 488 GTB ја освои Red Dot наградата за дизајн за 2016

Сеуште не можете да се одлучите дали Ferrari 488 изгледа подобро од 458 Italia која ја заменува? Жири...

Забава на снег со Ferrari F40!

Такеши Кимура во соработка со Red Bull подготви видео од неговото зимско планинско кампување...