Вечерно Кино: Првиот трејлер за FORD v FERRARI! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Вечерно Кино: Првиот трејлер за FORD v FERRARI!

Погледнете го првиот трејлер за филмот наменет да ја раскаже приказната за легедарната борба меѓу Ford и Ferrari на Le Mans!

Во главните улоги ќе ги видиме Мет Дејмон и Кристијан Бејл, како и многу легендарни автомобили – и секако, најважната улога ќе ја има токму легендарниот Ford GT40. Уживајте, се гледаме во кино!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.