РЕГУЛАТОРНА: Се намалуваат цените на бензините и дизелот! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

РЕГУЛАТОРНА: Се намалуваат цените на бензините и дизелот!

Во согласност со новата методологија за пресметка на цените, од вечерва на полноќ се намалуваат малопродажните цени на бензините и дизелот.

Регулаторната Комисија за Енергетика тукушто ги објави новите максимални цени. Малопродажните цени на горивата се намалуваат во просек за 2.20%.

Малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР-95 се намалува за 1.5 денари, и еден литар „95-ка“ ќе чини 69.50 денари. Цената на ЕУРОСУПЕР-98 се намалува за 1 денар, и еден литар од ова гориво ќе чини 72.00 денари.

Цената на ЕУРОДИЗЕЛ горивото се намалува за 1.5 денари, и од вечерва на полноќ еден литар дизел ќе чини 62.50 денари.

Новите, пониски цени стапуваат на сила вечерва на полноќ и ќе важат една седмица.Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.