nissan – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

ТАГ:

Новиот Nissan Interstar нуди електрични и дизел опции

Целосно новиот Interstar-e има пакет батерии од 87 kWh со чија помош може да извози до 460 километри.

Nissan Juke добива освежување за 2024 година

Внатрешноста може да се пофали со поголем инфозабавен дисплеј и поквалитетна изработка,...

Artisan ја објави лимитираната верзија на Nissan GT-R R35 со 1000 коњски сили!

Од компанијата велат дека можат да ги исполнат сите барања на купувачите, напоменувајќи...

Иднината на GT-R е електрична – Nissan го претстави електричниот HyperForce!

Hyper Force е целосно-електричен концепт кој располага со 1000 kW, односно 1360 коњски сили!

Владо Јаневски е новото лице на Nissan Qashqai

Лидер во Eвропскиот сегмент на кросовери – со моќен став, аеродинамично компактна форма,...

ТЕСТ: Nissan Juke 1.6 Hybrid Tekna – Екстровертен градски штедливец.

Новиот Juke не е за оние кои сакаат да поминат незабележани, но каков е во комбинација со...

Renault и Nissan ќе ја реструктурираат алијансата

Во заедничка изјава, Renault и Nissan изјавија дека сакаат да ја зајакнат алијансата и да го...

Објавени финалистите кои ќе се борат за титулата Европски Автомобил на Годината за 2023

Жирито кое го одбира Европскиот Автомобил на Годината ги објави финалистите кои ќе се борат...

ПРЕМИЕРА: Новиот Nissan X-Trail пристигнува во Европа и ќе има само електрифицирани погони

Новата, четврта генерација на големиот SUV на Nissan конечно пристигнува во Европа и ќе биде...

Денес започнува гласањето за Златно Тркало 2022!

Трета година по ред го организираме изборот за најпосакувани автомобили во Македонија –...

Утринска Гимнастика: Nissan 400Z го поттикнува дивиот дух кај своите возачи!

Јапонскиот бренд го објави рекламното видео за овогодишниот Superbowl натпревар, со Јуџин Леви...

ТЕСТ: Nissan Qashqai 1.3 DIG-T 158 N Connecta – Трета генерација на моделот кој го редефинираше сегментот!

Со најновата, трета генерација на Qashqai, Nissan го носи својот кросовер на едно сосем поинакво,...

ПРЕМИЕРА: Nissan го претстави новиот Z, но нема да го нуди во Европа

Nissan го претстави новиот Z-автомобил, кој доаѓа со 3-литарски твин-турбо V6, но нема да им го...

Рели-инспириран Nissan Juke? Зошто да не!

Nissan претстави визија за тоа како би можел да изгледа Juke инспириран од рели-возило од...