full screen background image
Search

ТАГ: , ,

Renault, Nissan и Mitsubishi ја претставија својата нова глобална стратегија – каде ефикасноста го има главниот збор!

Трите производители вчера ја претставија своја нова стратегија – која е фокусирана на...

Официјално деби на Nissan GT-R50 by Italdesign

Откако официјалната премиера на Nissan GT-R050 беше откажана поради состојбата со Ковид-19,...

ТЕСТ: Nissan Juke 1.0 DIG-T DCT N-Connecta – Кросовер за оние кои сакаат да бидат видени!

Со првиот Juke, Nissan успеа да докаже дека на пазарот има место за храбри автомобили кои не...

Утринска Гимнастика: BMW M8, Ferrari GTC4 и Nissan GT-R на мегдан!

Најновата пресметка на CarWow ги спротивставува перформансите на најбрзите модели со четири...

Елена Ристеска е бренд-амбасадор на новиот Nissan Juke

Од денес, Елена Ристеска е бренд-амбасадор на новиот спортски кросовер-купе – Nissan Juke.

Nissan претстави нов лесен материјал за звучна изолација

Новиот материјал на Јапонскиот производител тежи само една четвртина од најчесто...

Скоро половина од продадените автомобили во Норвешка во 2019 биле електрични

Дури 42% од продадените нови автомобили во Норвешка минатата година биле електрични.

Nissan GT-R50 на Italdesign оди во лимитирано сериско производство!

Само 50 примероци од преработениот Nissan GT-R ќе одат во сериско производство – и повеќето се...

Новиот Nissan Juke порасна, но го задржа разиграниот изглед

Дури 10 години по претставувањето на субкомпактниот кросовер, пристигна втората генерација...

Nissan го претстави Navara Dark Sky Concept во Хановер

Јапонскиот бренд претстави нов концепт базиран на Nissan Navara, создаден во соработка со...

Nissan се повлекува од пазарот на компакти во Европа

Јапонскиот бренд го повлекува Pulsar од европскиот пазар и ќе се концентрира на Qashqai и...

Nissan и Italdesign го направија врвниот GT-R50 за заедничкиот 50-ти роденден!

Nissan слави 50 години GT-R, а италијанското дизајнерско студио слави 50 години постоење –...

Nissan постепено ќе престане да нуди дизели во Европа

Јапонскиот производител Nissan најави дека постепено ќе ја елиминира дизел-понудата во Европа...

Новиот Nissan Leaf доаѓа со 5 ѕвездички на EuroNCAP и систем за препознавање велосипедисти!

Електричниот Nissan Leaf има нов систем кој покрај автономното сопирање успева да препознае...