full screen background image
Search

ТАГ: ,

Започна производството на новата Nissan Micra

По неколкугодишна пауза, Nissan Micra повторно се произведува во Европа – и тоа во фабрика на...

Nissan Vmotion 2.0 Concept ја најавува иднината на брендот

Nissan во Детроит го претстави концептот Vmotion 2.0, кој ја најавува дизајнерската насока по која...

ТЕСТ: Nissan Navara 2.3 dCi N-CONNECTA – Чекор кон пофини нешта

Новата Navara воведува измени во сегментот – нуди работи кои досега не сме ги очекувале во оваа...

Фан на Star Wars? Nissan го подготви Rogue One Star Wars Edition само за вас!

Уникатната изведба на Nissan Rogue доаѓа со грст Star Wars детали и специјална Stormtrooper кацига!

Париз 2016: Nissan ја претстави новата, револуционерна Micra!

Nissan инвестираше многу во новата Micra – ја научија лекцијата со тековниот модел, па во...

Nissan најавува револуција – доаѓа новата Micra!

Јапонскиот производител во Париз ќе ја претстави најновата генерација на урбаната Nissan Micra!

Освежениот електричен Nissan Leaf пристигна и кај нас!

Освежениот Nissan Leaf е едно од најпопуларните електрични возила – и токму неколку примероци...

Nissan Bladeglider: Електричен автомобил наменет за ентузијастите!

Базиран на DeltaWing тркачкото возило на Nissan, новиот BladeGlider е поглед кон она што Nissan ќе ни го...

Втората генерација на Nissan Juke пристигнува следната година

Следната генерација на Nissan Juke се подготвува за лансирање наредната година, а со себе ќе носи...

Nissan ќе ја зголемува гамата на електрични возила – доаѓаат електрични Juke и X-Trail

Според одговорниот за возила со нула емисија на штетни гасови на Nissan, електрификацијата на...

Несекојдневно: Off-road искуство со Nissan Navara!

По повод пристигнувањето на новата Nissan Navara во Македонија, македонскиот импортер...

Официјално: Nissan ќе купи 34% од Mitsubishi Motors

Компанијата Nissan официјално објави дека ќе откупи контролирачки 34 процентен удел од Mitsubishi...

Nissan го претстави Kicks – новиот глобален мал кросовер

Со Kicks, Nissan ќе се обиде да привлече помлада генерација на купувачи – а сето тоа ќе се должи...

Годзила ги затегна брчките – Освежениот Nissan GT-R претставен во Њу Јорк!

Јапонското чудовиште го нападна Њу Јорк со нови сили, благодарение на подобрувањата на...