full screen background image
Search

ТАГ: ,

Nissan ќе ја зголемува гамата на електрични возила – доаѓаат електрични Juke и X-Trail

Според одговорниот за возила со нула емисија на штетни гасови на Nissan, електрификацијата на...

Несекојдневно: Off-road искуство со Nissan Navara!

По повод пристигнувањето на новата Nissan Navara во Македонија, македонскиот импортер...

Официјално: Nissan ќе купи 34% од Mitsubishi Motors

Компанијата Nissan официјално објави дека ќе откупи контролирачки 34 процентен удел од Mitsubishi...

Nissan го претстави Kicks – новиот глобален мал кросовер

Со Kicks, Nissan ќе се обиде да привлече помлада генерација на купувачи – а сето тоа ќе се должи...

Годзила ги затегна брчките – Освежениот Nissan GT-R претставен во Њу Јорк!

Јапонското чудовиште го нападна Њу Јорк со нови сили, благодарение на подобрувањата на...

Renault-Nissan ќе лансира 10 автомобили со автономни технологии во следните 4 години!

Renault-Nissan го објави својот план, според кој ќе лансираат повеќе од 10 нормални возила кои ќе...

Nissan Titan Warrior Concept е подготвен за апокалипсата

Моментално во тек е автомобилскиот саем во Детроит каде Nissan ја приреди премиерата на...

Во Македонија пристигна новиот Nissan X-Trail!

Nissan најавува дека новиот X-Trail има врвна 4х4 технологија – и токму новиот X-Trail стигна во...

Утринска Гимнастика: Едно од најдобрите Drift видеа на сите времиња!

Можеби нема да ни верувате на насловот – но навистина е така – подгответе се за едно од...

Nissan најавува автономна, електрична иднина со IDS Concept!

Новиот концепт на јапонскиот производител е преполн со нова технологија и најавува...

Утринска Гимнастика: Најбрзото Audi R8 на светот!

Во светот на тјунерите вртоглави бројки на коњски сили се секојдневна работа – но што се...

Nissan со концептот Gripz најавува спортски кросовер!

Со концептот Gripz, Nissan наговестува како би можел да изгледа спортски кросовер наменет за...

Неделно Кино: Heart vs Head – Nissan GT-R против Nissan GT-R R32!

Патеката е Gunsai, една од најпознатите во Јапонија, а автомобилите оставаат без здив –...

Претставен Nissan Juke R 2.0 со 600 коњски сили!

Нека не ве буни ознаката 2.0 во името – Nissan Juke R 2.0 го крие подвозјето и моторот од Nissan GT-R Nismo,...