Утринска Гимнастика: BMW M8, Ferrari GTC4 и Nissan GT-R на мегдан! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: BMW M8, Ferrari GTC4 и Nissan GT-R на мегдан!

Најновата пресметка на CarWow ги спротивставува перформансите на најбрзите модели со четири седишта од Германија, Италија и Јапонија.

Видеото содржи споредби во звук на мотор, забрзување, меѓузабрзување и сопирање. Иако сите натпреварувачи располагаат со погон на сите четири тркала, нивните погонски единици и спецификации се прилично различни:

  • BMW M8 Competition – 4.4-литарски V8 твин-турбо со 625 кс и 850 Nm;
  • Ferrari GTC4 Lusso – 6.3-литарски V12 со 690 кс и 697 Nm;
  • Nissan GT-R – 3.8-литарски твин-турбо, засилен на 630 кс и 780 Nm

Изберете го вашиот фаворит и погледнете дали ќе излезе на врвот!Отсекогаш Филип се интересирал за дизајнот и перформансите на автомобилите, а во срце му лежат легендарните спортски модели со забавен карактер кои можат да ги совладаат свиоците со огромна брзина.