full screen background image
Search

ТАГ:

ПРЕМИЕРА: Збогум Lamborghini Urus, добредојде Lamborghini Urus S!

Новиот Lamborghini Urus S го има истиот надграден твин-турбо V8 кој го има и Urus Performante, но кај оваа...

ПРЕМИЕРА: Lamborghini Urus Performante е полесен и помоќен SUV со ѓаволски 666 коњски сили!

За оние за кои Urus не е доволно моќен, тука е новиот Urus Performante со намалена тежина и надграден...

Lamborghini произведе 20.000 примероци на Urus за само 4 години!

Нема никаков сомнеж за популарноста на SUV моделите – а за тоа сведочи и Urus, чиј 20.000...

ПРЕМИЕРА: Lamborghini Huracan Tecnica – 640 коњски сили, погон на задните тркала и луд аеро-пакет!

Во хиерархијата на Lamborghini, новиот Huracan Tecnica е поставен меѓу „основниот“ Huracan EVO и лудиот STO кој...

Утринска Гимнастика: Божиќен подарок од Lamborghini

Италијанскиот производител на суперавтомобили создаде интересно видео посветено на...

ПРЕМИЕРА: Lamborghini Countach LPI 800-4 – Ретро-футуристичка реинтерпретација на легендарниот суперавтомобил!

Моќниот Countach LPI 800-4 е базиран на веќе-спектакуларниот Sian, располага со 814 коњски сили и нуди...

Lamborghini најавува нов Countach!

Со кратко видео, Lamborghini најави дека подготвува целосно-нов Countach!

Liberty Walk го претстави најлудиот бодикит за Lamborghini Aventador досега

Најновиот бодикит на Liberty Walk е најлудиот, најширокиот и последниот, кој тие ќе го понудат за...

Наследникот на Lamborghini Aventador ќе има целосно нов V12 агрегат

Извршниот директор на Lamborghini – Стефан Винкелман потврди дека наследникот на моделот Aventador...

ПРЕМИЕРА: Lamborghini Aventador LP780-4 Ultimae е ултимативниот (и последен) Aventador!

Lamborghini ќе произведе само 600 примероци од последниот Aventador – кој ја добива ултимативната,...

Аеродромот во Болоња добива нов Lamborghini Huracan Evo за насочување на авионите

Седми пат по ред, Lamborghini ја обновува својата соработка со Guglielmo Marconi aеродромот во Болоња –...

ПРЕМИЕРА: Lamborghini го претстави новиот Huracán Super Trofeo EVO2

Lamborghini го претстави тркачкиот Huracán Super Trofeo EVO2, кој од следната година ќе се натпреварува во...

Утринска Гимнастика: Промоција на Lamborghini Terzo Millenio во аниме стил

Режисерот и 3Д артист Анис Наем го претстави концептот Terzo Millenio во промотивно видео, кое не е...

ПРЕМИЕРА: Lamborghini SC20 – Тркачки мега-автомобил од Squadra Corse!

Иако налудничавиот SC20 е замислен да се вози на тркачките патеки, сепак е целосно-легален и на...