Subaru – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

ТАГ: , ,

Mazda, Toyota и Subaru ги здружуваат силите во развивање на нови хибридни мотори

Новите агрегати треба да бидат компатибилни со алтернативите на фосилните горива како...

Утринска Гимнастика: Тревис Пастрана го сними најлудото Gumkhana видео досега!

Тревис Пастрана објави ново видео со кое ја презема титулата од Кен Блок за најлуда Gymkhana до...

Утринска Гимнастика: Скот Спид го заузди змејот со реликрос монструм

Ред Бул претстави фантастично видео за сите љубители на асфалтните рели етапи, збогатено со...

ПРЕМИЕРА: Prodrive P25 е модерна реинкарнација на Impreza 22B и чини 535.000 Евра!

Impreza 22B од доцните 1990-ти години е можеби еден од најпосакуваните модели на Subaru – па...

Викендов се одржа Автоплус Street Show 2021

Викендов на паркингот пред А1 Арена се одржа автомобилскиот изложбен настан Автоплус Стрит...

Subaru го најавува следниот BRZ!

Subaru ја претстави првата фотографија од претстојниот BRZ пред неговото официјално дебитирање...

Subaru Viziv Adrenaline Concept плени со храбар и агресивен дизајн

Subaru го разоткри Viziv Adrenaline Concept, кој е првата студија направена по најновиот дизајнерски јазик...

Утринска Гимнастика: Марк Хигинс и Subaru го поминаа Трансфагарашан за 41 минута!

Рели возачот Марк Хигинс повторно постави молскавично брзо време на предизвикувачка...

Новата генерација на Subaru Impreza дебитираше во Франкфурт

Subaru ја претстави целосно новата генерација на Impreza на европскиот пазар.

Утринска Гимнастика: Subaru WRX STI избоксува олимписка боб-патека!

Subaru го објави најнеобичниот каскадерски потег до сега – направен на Швајцарските Алпи од...

Subaru WRX и WRX STI добија освежување

Subaru ги подмлади моделите WRX и WRX STI заедно со подобрувања во повеќе области, но погонските...

Дали концептот ќе стане реалност – Subaru BRZ STI Performance Concept

Subaru има одлична историја со прикажување навистина интересни концепти кои резултираат со...

Нова рунда тестови на EuroNCAP, пет ѕвездички за Lexus NX, Porsche Macan, VW Passat, Kia Sorento и Ford Mondeo!

Покрај овие автомобили, пет ѕвездички освоија и новите Land Rover Discovery Sport и Subaru Outback. По четири...

Subaru најавува нов Forester STI!

Јапонскиот производител најавува нов Forester STI кој ќе ја има својата премиера на 25ти Ноември...