full screen background image
Search

ТАГ: ,

Subaru WRX STI го покажа неговото лице

Како што веќе објавивме, Subaru ќе го претстави новиот WRX STI на автомобилскиот саем во Детроит...

Subaru WRX STI пристигнува во Детроит

Јапонскиот бренд објави дека ќе го претстави новиот WRX STI модел на автомобилскиот саем во...

Subaru го претстави Legacy Concept во Лос Анџелес

По повод 25-годишнината на моделот Legacy, Subaru претстави нов истоимен концепт на автомобилскиот...

Премиера: Subaru Levorg Concept

Subaru претстави концепт за нов караван, кој треба да ја пополни празнината помеѓу Impreza и Legacy, на...

Официјално: Новиот Subaru WRX со 268 кс

Јапонскиот бренд ja изложи новата генерација на четири-вратниот спортист на автомобилскиот...

Изложен концептот Subaru Cross Sport Design

Subaru претстави дизајнерска визија за спортски кросовер на автомобилскиот саем во Токио.

Subaru WRX Concept – Subaru се враќа на корените?

Ова се првите фотографии од новиот WRX Concept на Subaru. По најавите дека сака да направи спортски...

Subaru повикува 47.000 возила во сервис!

Очигледно ниту јапонските производители, познати по својот квалитет не се имуни на...

Нови концепти на Subaru во Tokyo

Subaru ги објави своите идни модели, кои најверојатно најпрвин ќе бидат претставени на саемот...

Subaru подготвува BRZ Turbo со 280кс?

Според најновите информации, Subaru подготвува турбополнета верзија од нивното спортско купе...

Subaru BRZ STI

Subaru изјави дека наскоро ќе го претстави STI пакетот за моментално еден од најпопуларните...