chevrolet – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

ТАГ: ,

Хибридната Corvette E-Ray е најбрзата Corvette досега – катапултира до 60 милји на час за 2.5 секунди!

За 70-тиот роденден на Corvette, Chevrolet на светот му ја подарува најбрзата изведба досега!

ПРЕМИЕРА: Новиот Chevrolet Corvette доаѓа со средишно поставен V8 и 500 коњски сили!

Chevrolet ја претстави  најновата, осма генерација на легендарниот Corvette – и со новиот модел,...

Тековниот Chevrolet Corvette си заминува од Европа со специјална Final Edition

Доколку имате да одвоите 116.000, односно 139.500 Евра, можете да имате еден од ексклузивните Final...

Утринска Гимнастика: Hillclimb Drift со Corvette со 1000 коњски сили!

Ајде да ги започнеме работниот ден и работната седмица со нешто интересно – Corvette со 1060...

Доаѓа и Chevrolet Corvette ZR1 Convertible – 755 коњски сили под отворено небо!

Ова е првиот ZR1 Convertible по Corvette ZR1 Convertible од 1970-тата година – и може да се пофали со 755 коњски...

Премиера: Chevrolet официјално ја претстави Corvette ZR1 со 755 коњски сили!

Најбрзата и најмоќна Corvette на сите времиња доаѓа со 6.2-литарски компресорски V8 кој испорачува...

Chevrolet FNR-X е концепт за адаптивен SUV

Chevrolet во Шангај го претстави спортскиот трансформер наречен FNR-X – кој целосно се...

Genovation Extreme Electric – односно електрична Chevrolet Corvette – влегува во сериско производство!

Електричниот автомобил базиран на најновата генерација на легендарната Chevrolet Corvette влегува...

Официјално: Chevrolet Camaro ZL1 ќе нуди 650 коњски сили!

Американските мускулести автомобили се вистински играчки за големи деца – а токму тоа се...

Утринска Гимнастика: Најбрзото Audi R8 на светот!

Во светот на тјунерите вртоглави бројки на коњски сили се секојдневна работа – но што се...

Chevrolet го претстави новото Camaro Convertible!

Отворената верзија на Camaro ќе се најде кај дилерите на почетокот на следната година, а би...

Претставено новото Chevrolet Camaro, добива 2-литарски турбо-бензинец!

Новото Camaro на Chevrolet доаѓа со нови мотори, целосно нов дизајн и екстремна диета од околу 90...

Концепт: Chevrolet FNR – Научна фантастика!

FNR е застрашувачки и футуристички концепт од Chevrolet кој ја наговестува иднината на...

Chevrolet Corvette Stingray PDR700 на Prior Design – Широк и моќен автомобил!

Тјунерите од Prior Design ја претставија својата верзија на Corvette Stingray – која е поширока, и...