full screen background image
Search

ТАГ: , ,

Chevrolet Malibu и Opel Astra Sedan достапни во Македонија!

Веќе еднаш го покажавме Chevrolet Malibu, автомобилот кој нашите острооки фотографи го начекаа пред...

Nelson Racing Engines направи Camaro од 1969-та година со 2,000 кс

Nelson Racing Engines ги здружија силите со eGarage и Roadster Shop за да го создадат ова уникатно Chevrolet Camaro од 1969...

Chevrolet Malibu сликан во Скопје!

Големиот седан на Chevrolet, наменет за глобалниот пазар пристигна и кај нас! Нашиот остроок...

Chevrolet на 2012 SEMA Show

И Chevrolet ќе се обиде на саемот во Las Vegas да понуди нешто ново и несекојдневно. Денес ги...

Chevrolet Corvette C7 ќе дебитира во Јануари 2013 во Детроит

Chevrolet објави дека новата седма генерација на Corvette ќе биде претставена на 13-ти Јануари...

Освежување за Chevrolet Spark

Малиот “трансформер” на Chevrolet добива благ фејслифт кој ќе биде претставен на саемот во...

Премиера: 2013 Chevrolet Trax

Chevrolet-овата верзија од Opel Мokka ќе го доживее нејзиното јавно промовирање на Саемот во Париз, а...

Chevrolet Camaro за Европски Пазар – Мега Галерија

Конечно новото Camaro започна со продажба на европскиот пазар со пристигнувањето во...

Освежен Chevrolet Cruze

Chevrolet одлучи да го подобри Cruze, како визуелно така и со дополнителна опрема и освежување на...