Освежување за Chevrolet Spark – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Освежување за Chevrolet Spark

Малиот “трансформер” на Chevrolet добива благ фејслифт кој ќе биде претставен на саемот во Париз на крајот на наредниот месец.

Надвор измените не се големи – можеме да ги забележиме малите промени на предниот дел (предниот браник и предната маска), различниот изглед на предните светла како и хромираните рамки на светлата за магла.

Детали за промените на задниот дел и во внатрешноста сеуште нема, но се очекува задниот дел да претрпи неколку помали измени додека внатрешноста треба да добие нова централна конзола.

Заедно со овие промени, се најавува и проширување на понудата на бандажите, па така освежениот Spark ќе добие нови 14-ични и 15-инчни бандажи. Понудата на мотори осанува истa т.е тука се 1.0 литарскиот бензинец со 68 КС и 1.2 бензинецот со 82 КС.Во своите најлуди соништа Димитар вози Ford Fiesta ST, а во реалноста ја обожава својата "нормална" Fiesta. Среќен што е дел од CARclub.