alfa romeo – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

ТАГ:

ПРЕМИЕРА: Mamma mia, Alfa Romeo 33 Stradale изгледа спектакуларно!

Спектакуларниот нов 33 Stradale ќе биде произведен во само 33 примероци и ќе биде достапен со...

Alfa Romeo прашува: Како треба да се вика новиот мал кросовер?

По лансирањето на одличниот Tonale, Alfa Romeo ја продолжува моделската офанзива со новиот мал...

ПРЕМИЕРА: Alfa Romeo ги претстави освежените Giulia и Stelvio Quadrifoglio

Покрај визуелните и технолошки унапредувања, освежените Giulia и Stelvio Quadrifoglio добиваат и повеќе...

Официјално доделени наградите Златно Тркало за 2023!

Вчеравечер на свечен настан официјално ги доделивме наградите од четвртиот по ред избор за...

Златно Тркало 2023 – Победа за Peugeot 408, Alfa Romeo Tonale и Toyota Corolla Cross!

Заврши гласањето од овогодинешното издание на Златно Тркало каде вие ги избравте...

Валтери Ботас ги подигна клучевите од неговата Alfa Romeo Giulia GTAm!

Финскиот возач ги подигна клучевите од неговиот нов автомобил – специјалната Alfa Romeo Giulia...

Следната Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio ќе биде електричен автомобил со 1000 коњски сили!

Извршниот директор на Alfa Romeo – Жан Филипе Импарато потврди дека Giulia во следната...

Alfa Romeo слави 100 години Quadrifoglio!

Ознаката со која Alfa Romeo ги маркираше своите тркачки автомобили за да ги издвои од тркачките...

Alfa Romeo ќе стави приоритет на квалитетот и задоволството на купувачите

Во интервју за Auto News, еден од челниците на Alfa Romeo во Северна Америка изјави дека...

ПРЕМИЕРА: Alfa Romeo Giulia SWB Zagato е специјално, славеничко купе!

Giulia SWB Zagato е базирана врз Giulia Quadrifoglio GTAm, но каросеријата е темелно преработена за да се добие...

Alfa Romeo ја најавува Giulia SWB Zagato, пристигнува следната година!

Alfa Romeo и мајсторите од Zagato ја најавуваат Giulia SWB Zagato!

ПРЕМИЕРА: Alfa Romeo ги претстави освежените Giulia и Stelvio

Alfa Romeo подготви значително визуелно и технолошко освежување за спортскиот седан Giulia и...

Денови на електромобили во East Gate Mall!

Деновиве во Ист Гејт Мол се одржува нешто несекојдневно и интересно – Денови на...

ТЕСТ: Alfa Romeo Tonale 1.5 MHEV 130 FWD Edizione Speciale – Нова ера за Alfa Romeo!

Новиот Tonale е неколку различни Први Нешта во историјата на Alfa Romeo – првиот компактен SUV, но и...