full screen background image
Search

ТАГ:

Освежената Alfa Romeo Giulia – и тоа во Ti изведба – пристигна во Македонија!

Освежената Giulia – која добива нови технологии и модернизирана кабина – пристигна и кај...

ПРЕМИЕРА: Alfa Romeo го претстави Stelvio Veloce Ti

Stelvio Veloce Ti може да се добие со 280-коњски турбо-бензинец или 210-коњски турбодизел.

Вечерно Кино: Kimi Räikkönen и Antonio Giovinazzi ја возат Alfa Romeo Giulia GTA!

Инженерите и дизајнерите од Alfa Romeo се навистина горди на Giulia GTA – a свој удел во нејзиниот...

Alfa Romeo подготви специјална, акциска цена за Giulietta

Од Alfa Romeo кажуваат дека Giulietta нуди спортска елеганција, беспрекорни перформанси и модерни...

Alfa Romeo го слави својот 110-ти роденден!

Alfa Romeo денес слави јубилеј со кој многу малку производители можат да се пофалат – денес го...

Погледнете го новиот дигитален CARSTORE на Automobile SK!

Automobile SK – македонскиот импортер на возилата на Fiat, Fiat Professional, Abarth, Alfa Romeo и Jeep – го...

ПРЕМИЕРА: Alfa Romeo ги освежи Giulia и Stelvio Quadrifoglio – Моќ во секој детал!

Новите Giulia и Stelvio Quadrifoglio се особено значајни, бидејќи се дел од прославата на 110-годишнината...

Centro Stile Alfa Romeo подготви специјални комбинации на бои и обележја за Giulia GTA

Со желба да ја истакнат уникатната историја на брендот, дизајнерите од Centro Stile Alfa Romeo...

Alfa Romeo 8C-R Tazio е виртуелна визија за екстремен хиперавтомобил

Alfa Romeo е бренд со силен спортски дух, кој ги инспирира дизајнерите да создаваат модели кои би...

ПРЕМИЕРА: Alfa Romeo Giulia GTA и GTAm – За оние, најлудите!

Намалена тежина и повеќе моќност – тоа е рецептот за новите екстремни верзии на Alfa Romeo Giulia.

Започнуваат активностите околу прославата на 110-тиот роденден на Alfa Romeo!

На 24ти јуни оваа година, Alfa Romeo ќе наполни 110 години – и италијанскиот бренд подготвува...

Трета година по ред, Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio е Performance Car of the Year според What Car

Италијанскиот спортски седан трета година по ред го добива What Car признанието за Performance Car of the...

ТЕСТ: Alfa Romeo Giulietta 1.6 JTD 105 Super – Не ги занемарувајте вистинските таленти!

Giulietta не е нов модел на пазарот – но континуираното освежување на италијанскиот хечбек, како...

Alfa Romeo ги освежи Giulia и Stelvio со дискретни измени и нови технологии

Кратко откако беа претставени во Кина, Alfa Romeo во Лос Анџелес ги претстави обновените модели и...