full screen background image
Search

ТАГ:

4C Coupe оди во пензија, кабриолетот ќе продолжи да се произведува, Alfa Romeo најавува нови модели!

Претставник од FCA потврди дека на крајот на оваа моделска година, купе-изведбата на Alfa Romeo 4C...

Pogea Racing двојно ја зголеми силата на Alfa Romeo 4C

Тјунинг компанијата Pogea Racing претстави засилена верзија од 4C наречена Nemesis која располага со...

Alfa Romeo ги претстави специјалните NRING верзии на Giulia и Stelvio!

Италијанскиот бренд ги претстави специјалните верзии на седанот Giulia и големиот SUV Stelvio со...

Alfa Romeo минатата година го зголеми производството за 62%!

Минатата година беше добра за Alfa Romeo – благодарение на одличната Giulia и популарниот SUV Stelvio,...

ТЕСТ: Alfa Romeo Stelvio 2.0 280 Q4 Launch – Ако Ferrari правеше SUV…

Поминавме неколку дена со првиот SUV на Alfa Romeo – новиот Stelvio, опремен со 2-литарски...

Вечерно Кино: Возачите на Ferrari F1 тимот зад управувачот на Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio

Погледнете како изгледа кога Sebastian Vettel, Kimi Raikkonen и Antonio Giovinazzi ќе седнат зад воланот на три...

ТЕСТ: Alfa Romeo Giulia 2.2 JTDm 150 Super – Вистински вредности!

Alfa Romeo се враќа, дами и господа, а ние поминавме неколку денови со новата Giulia опремена со...

Среќен Роденден: Alfa Romeo наполни 107 години!

Легендарниот италијански бренд неодамна со неколку манифестации го прослави својот 107-ми...

Во Македонија пристигна првиот SUV на Alfa Romeo – новиот Stelvio!

Првиот SUV на италијанскиот бренд пристигна во салонот на македонскиот импортер на Alfa Romeo!

Alfa Romeo 6C Disco Volante е прекрасен сон за италијански суперавтомобил

По успешното лансирање на Alfa Romeo Giulia QV, несомнено сите фанови на брендот се во исчекување на...

Alfa Romeo во Кина продаде 350 примероци од Giulia за само 33 секунди!

Луксузниот Италијански бренд потпиша стратешко партнерство со Tmall на Alibaba за...

Alfa Romeo го лансира новиот Stelvio во Европа

По многу години чекање, брендот Alfa Romeo конечно може да им понуди свој сопствен SUV модел на...

Утринска Гимнастика: Рекламите на Alfa Romeo на овогодинешниот Super Bowl!

Super Bowl не е толку значаен надвор од границите на САД, но рекламите кои се објавуваат за време...

Новата Alfa Romeo Giulia пристигна во Скопје!

Новата Giulia – седанот со кој Alfa Romeo сака да се врати на глобалната мапа – пристигна во...