Вечерно Кино: Ридско брзинско уживање со Alfa Romeo Giulia GTAm на Доломитите – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Вечерно Кино: Ридско брзинско уживање со Alfa Romeo Giulia GTAm на Доломитите

Issimi објавија прекрасно видео од моќната Alfa Romeo Giulia GTAm на Giau Pass алпскиот премин на Доломитите.

Новата Alfa Romeo Giulia GTAm е спортски седан со одлични перформанси и фантастично управување во свиоци. Во рацете на искусни возачи како што е PowerslideLover е исто така и идеален инструмент за „уметничко лизгање“. Поготово кога патешествието се одвива преку змиулестите премини на прекрасните Алпи.

Токму како што веќе си замисливте, резултатот е воодушевувачки. Единствената маана ја наоѓаме во тоа што не трае подолго. Погледнете го видеото и уживајте!Отсекогаш Филип се интересирал за дизајнот и перформансите на автомобилите, а во срце му лежат легендарните спортски модели со забавен карактер кои можат да ги совладаат свиоците со огромна брзина.