full screen background image
Search

ТАГ:

ПРЕМИЕРА: Volkswagen го лансираше својот прв електричен SUV – новиот ID.4!

ID.4 ја доживеа својата дигитална светска премиера – ова е првиот целосно-електричен SUV на...

Volkswagen ги претстави Variant и Alltrack изведбите на Golf 8

Volkswagen ја проширува гамата на најновата генерација на Golf со новите Variant и Alltrack изведби.

Нарачките за новиот Volkswagen ID.4 ќе бидат отворени веднаш по неговата премиера.

Електричниот SUV на Volkswagen ќе биде претставен на 23-ти Септември, а нарачките ќе бидат отворени...

Електричниот Volkswagen ID.3 ги надмина официјалните мерења за повеќе од 100 километри!

Според официјалните мерења по WLTP стандардите, електричниот ID.3 може да помине 420 километри...

Volkswagen го подготви Golf GTE HyRACER за Wörthersee

За жал, поради пандемијата овогодинешниот Wörthersee GTI Treffen беше откажан, но практикантите во...

Volkswagen го најавува електричниот ID.4

Првиот електричен кросовер на Volkswagen ќе биде поставен на новата платформа наменета токму за...

ПРЕМИЕРА: Volkswagen го претстави освежениот Tiguan, претставен и Tiguan R!

Супер-успешниот Tiguan добива освежување – и покрај затегнатиот лик, добива и нови мотори,...

ПРЕМИЕРА: Volkswagen ги претстави освежениот Arteon и новиот Arteon Shooting Brake!

Со освежувањето, семејството Arteon добива и знаменосец во форма на 320-коњскиот Arteon R, а во...

Volkswagen ги најавува освежениот Arteon и новиот Arteon Shooting Brake

Volkswagen се подготвува да го претстави освежениот Arteon – а со него ќе ја претстави и новата...

Дали Volkswagen размислува да го понуди кинескиот бренд Jetta и на други пазари?

JETTA брендот на Volkswagen постигна огромен успех во Кина – па неофицијално, Volkswagen размислува да...

ПРЕМИЕРА: Volkswagen Nivus доаѓа од јужна Америка, ќе се продава ширум светот!

Nivus е развиен во Бразил и прво ќе се продава во јужна Америка – но Volkswagen веќе потврди дека...

ВРЕМЕПЛОВ: Volkswagen прославува 45 Години Golf GTI!

Многумина кажуваат дека токму Volkswagen го направи првиот хот хеч со првиот Golf GTI – и 45 години...

Volkswagen, Audi и Porsche ги продолжуваат гаранциите за три месеци.

Германците одлучија дека возилата чии гаранции истекуваат меѓу Март и Мај оваа година ќе...

ВИДЕО: Ајде да го разгледаме новиот Volkswagen Golf 8

Осмата генерација на Volkswagen Golf неодамна беше претставена и кај нас, а ние направивме кратко...