Volkswagen – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

ТАГ:

ПРЕМИЕРА: Volkswagen ID.7 GTX – 340 коњски сили и погон на сите четири тркала за спортската верзија на електричниот седан!

Volkswagen го претстави спортскиот ID.7 GTX кој ветува повеќе возбуда зад управувачот благодарение...

ПРЕМИЕРА: ВО чест на 50 години Golf – GTI Clubsport има 300 коњски сили!

Најмоќниот GTI во историјата добива суптилни екстерни промени, уникатни детали и зголемена...

Volkswagen и Renault сепак нема заедно да прават мало електрично возило

Во изјава за Reuters, извршниот директор на Renault – Luca de Meo, рече дека разговорите меѓу двете...

Volkswagen ќе се ориентира кон плаг-ин хибридните возила

Во изјава за Bloomberg, Thomas Schafer кој е на чело на брендот Volkswagen изјави дека „купувачитe сега...

Пристигна освежениот Volkswagen Touareg

Освежениот голем SUV на Volkswagen пристигна во салонот на германскиот бренд во Скопје.

VW ID.3 Pro S добива поголема моќност и побрзо полнење

Само една година после дебито на фејслифтираниот VW ID.3, Volkswagen реши да го освежи електричниот...

Буба Клуб Македонија наполни 14 години!

Клубот на фанови и сопственици на незаменливата Volkswagen Буба наполни 14 години и заедно со...

СУПЕР-ТЕСТ: Volkswagen Golf GTE 245 DSG – 100 километри за 80 денари?

Како што се покачуваат температурите, така се подобрува и ефикасноста на плаг-ин хибридниот...

Официјално ги доделивме наградите Златно Тркало за 2024

Вчеравечер на свечен, гала настан, официјално ги доделивме наградите за Најпосакувани...

Златно Тркало 2024: Победници се Porsche Panamera, Audi Q8, Volkswagen ID.7, Opel Corsa и Mazda CX-60!

Заврши гласањето за овогодинешното издание на Златно Тркало, а вие ги избравте...

Среќен 50-ти роденден, Volkswagen Golf!

Германскиот хечбек по кој името го носи цела една класа на возила токму денес полни 50 години!

VW ID.Buzz GTX е спортски електричен микробус!

После лансирањето на ID.3 GTX, ID.4 GTX, ID.5 GTX и ID.7 GTX Tourer, следува најновото спортско издание од...

ID.3 GTX е првиот електричен хот хеч на Volkswagen

Спортскиот електричен автомобил со погон на задните тркала го користи најмоќниот...

СУПЕР-ТЕСТ: Volkswagen Golf GTE 245 DSG – Како е да се живее со плаг-ин хибрид во Македонија?

Започнуваме нешто поинакво и нешто интересно – ќе се обидеме да откриеме и да пренесеме...