full screen background image
Search

ТАГ:

ТЕСТ: Volkswagen T-Cross 1.0 TSI 115 Life – Екстра-урбан кросовер!

SUV-гамата на Volkswagen постојано се зголемува, а ние тукушто имавме можност подобро да се...

Дали „протекоа“ спецификациите на новите Volkswagen Golf GTI, GTD, GTE, GTI TCR и R?

Задниот дел на новиот Volkswagen Golf GTI веќе се појави на социјалните медиуми, а по сè изгледа...

Новиот Volkswagen Golf освои максимални пет ѕвездички на Euro NCAP тестирањата

Новиот GOLF го постигна највисокиот резултат во тестот за безбедност на Euro NCAP, каде тој го доби...

Volkswagen продаде 250.000 електрифицирани возила

Volkswagen се пофали дека до средината на Декември продаде вкупно 250.000 електрифицирани возила...

Новогодишно дефиле на Буба Клуб Македонија!

Членовите на Буба Клуб Македонија и нивните пријатели вчеравечер дефилираа низ Скопје и...

Opel Corsa ја освои титулата AutoBest 2020, признанија и за Skoda, Mazda, Volkswagen и дизајнерот Luc Donckerwolke

Новата Opel Corsa е изгласана за AUTOBEST 2020, европското признание за Best Buy Car of Europe односно автомобил...

Тјунерите од ABT го засилија Volkswagen Touareg на 500 коњски сили и 970 Nm вртежен момент!

4-литарскиот TDI турбодизел кој се вградува во Touareg веќе испорачува 422 коњски сили и 900 Nm...

Малиот Volkswagen T-Cross пристигна во Македонија

Најмалиот кросовер на Volkswagen – компактниот T-Cross – веќе пристигна и кај нас!

Започна производството на електричниот Volkswagen ID.3

Првите примероци на електричниот ID.3 од вчера излегуваат од фабриката на Volkswagen во Zwickau,...

ПРЕМИЕРА: Новиот Volkswagen Golf 8 го редефинира сегментот кој го носи неговото име

Осмата генерација на еден од најпопуларните автомобили во историјата продолжува да ги...

Протекоа првите фотографии од новиот Volkswagen Golf 8

Само неколку часа пред официјалното претставување, протекоа првите фотографии од...

Volkswagen го забрзува производството на новиот Golf 8

Најновата, осма генерација на Golf официјално ќе биде претставена утре – но Volkswagen веќе го...

ТЕСТ: Volkswagen Passat GTE Plug-In Hybrid – Најдобриот Passat?

За и самите да се увериме дека токму плаг-ин хибридниот Passat GTE е најдобриот Passat, поминавме...

Volkswagen официјално го најавува новиот Golf – пристигнува на 24ти Октомври!

За две седмици Volkswagen и официјално ја претстави најновата, осма генерација на легендарниот...