full screen background image
Search

ТАГ:

ПРЕМИЕРА: Volkswagen ги претстави освежениот Arteon и новиот Arteon Shooting Brake!

Со освежувањето, семејството Arteon добива и знаменосец во форма на 320-коњскиот Arteon R, а во...

Volkswagen ги најавува освежениот Arteon и новиот Arteon Shooting Brake

Volkswagen се подготвува да го претстави освежениот Arteon – а со него ќе ја претстави и новата...

Дали Volkswagen размислува да го понуди кинескиот бренд Jetta и на други пазари?

JETTA брендот на Volkswagen постигна огромен успех во Кина – па неофицијално, Volkswagen размислува да...

ПРЕМИЕРА: Volkswagen Nivus доаѓа од јужна Америка, ќе се продава ширум светот!

Nivus е развиен во Бразил и прво ќе се продава во јужна Америка – но Volkswagen веќе потврди дека...

ВРЕМЕПЛОВ: Volkswagen прославува 45 Години Golf GTI!

Многумина кажуваат дека токму Volkswagen го направи првиот хот хеч со првиот Golf GTI – и 45 години...

Volkswagen, Audi и Porsche ги продолжуваат гаранциите за три месеци.

Германците одлучија дека возилата чии гаранции истекуваат меѓу Март и Мај оваа година ќе...

ВИДЕО: Ајде да го разгледаме новиот Volkswagen Golf 8

Осмата генерација на Volkswagen Golf неодамна беше претставена и кај нас, а ние направивме кратко...

Tiguan е најпродаваниот Volkswagen минатата година; VW го најавува освежувањето за својот SUV

Tiguan е најпродаваниот модел на Volkswagen минатата година – вкупно 910.926 примероци беа...

Порше Македонија ќе го преземе вашето возило за сервис, директо од вашиот дом

Како дел од мерките за справување со кризата наметната од COVID-19, Порше Македонија неодамна...

Sara Sigmundsdottir е нова бренд-амбасадорка на R-дивизијата на Volkswagen!

Sara Sigmundsdottir е една од најуспешните CrossFit спортисти во светот – и од неодамна е...

Вечерно Кино: Need For Speed на вистински улици!

Како би изгледал супер-популарниот серијал Need For Speed ако го видиме на вистинските улици? Еве,...

Volkswagen со скица го најавува следниот Amarok

Volkswagen со скица ја најавува следната генерација на популарниот пик-ап – големиот Amarok.

ПРЕМИЕРА: Volkswagen ги претстави GTI, GTD и GTE верзиите на новиот Golf!

Новиот Golf GTI во својата основна варијанта ќе добие 2-литарски турбо-бензинец со 245 коњски

Новиот Volkswagen Golf 8 пристигна во Македонија!

Најновата генерација по која цела една класа на автомобили го носи своето име, денес ја...