full screen background image
Search

ТАГ:

ПРЕМИЕРА: Volkswagen му го отсече кровот на T-Roc и го претстави T-Roc Cabriolet!

Volkswagen го претстави T-Roc Cabriolet и се надева дека со несекојдневниот кросовер ќе привлече нова...

Уловен новиот Volkswagen Golf

Новиот Volkswagen Golf беше уловен за време на правењето на официјални фотографии.

Volkswagen ќе нуди самонивелирачки значки на тркалата

Исто како кај моделите на Rolls Royce, сега и автомобилите на Volkswagen ќе може да се нарачаат со...

Официјално: Ford и Volkswagen ја продлабочуваат соработката!

Автомобилските гиганти ја продлабочуваат соработката – Ford ќе направи свој електричен...

Заврши производството на Volkswagen Beetle

Последниот примерок од последната генерација на Volkswagen Beetle ја напушти производната лента во...

Volkswagen ID.R е најбрзиот автомобил на Goodwood на сите времиња!

Електричниот тркачки автомобил на Volkswagen го сруши 20 години стариот рекорд и постави ново...

Прославен Меѓународниот Ден на Volkswagen Буба

22-ри Јуни е меѓународниот ден на легендарната Volkswagen Буба, а нашиот клуб на фанови и возачи на...

Тјунерите од ABT подготвија Amarok V6 TDI со 306 коњски сили

Инженерите од ABT Sportsline му посветија внимание на Volkswagen Amarok – и направија возило подготвено...

ВИДЕО: Пет ѕвездички за компактниот Volkswagen T-Cross на EuroNCAP

Новиот компактен кросовер на Volkswagen – T-Cross – освои максимални пет ѕвездички на EuroNCAP...

Volkswagen ќе инсталира 36.000 полначи за електрични возила во Европа

Volkswagen сака да направи сè што може за да ја забрза трансформацијата на автомобилската...

Утринска Гимнастика: Volkswagen постави нов рекорд на Nurburgring – 6:05.336 со електричниот ID.R!

Зад управувачот на електричниот ID.R беше Romain Dumas, и тој успеа да „заврти круг“ околу Nordschleife...

Volkswagen претстави Golf GTI со 380 и Golf R со 400 коњски сили на Worthersee

Worthersee GTI фестивалот започна, а први на „распоредот“ за претставување се проектите на...

Новиот Volkswagen Golf ќе има 48-волтен лајт-хибриден систем

Volkswagen се подготвува да ја претстави најновата, осма генерација на Golf и внимателно открива...

ГАЛЕРИЈА: 2019 Авто Плус Street Show

Вчера се одржа првото Avto Plus Street Show, а ние пренесуваме мала галерија од настанот!