full screen background image
Search

ТАГ: , , ,

Opel Corsa ја освои титулата AutoBest 2020, признанија и за Skoda, Mazda, Volkswagen и дизајнерот Luc Donckerwolke

Новата Opel Corsa е изгласана за AUTOBEST 2020, европското признание за Best Buy Car of Europe односно автомобил...

Тјунерите од ABT го засилија Volkswagen Touareg на 500 коњски сили и 970 Nm вртежен момент!

4-литарскиот TDI турбодизел кој се вградува во Touareg веќе испорачува 422 коњски сили и 900 Nm...

Малиот Volkswagen T-Cross пристигна во Македонија

Најмалиот кросовер на Volkswagen – компактниот T-Cross – веќе пристигна и кај нас!

Започна производството на електричниот Volkswagen ID.3

Првите примероци на електричниот ID.3 од вчера излегуваат од фабриката на Volkswagen во Zwickau,...

ПРЕМИЕРА: Новиот Volkswagen Golf 8 го редефинира сегментот кој го носи неговото име

Осмата генерација на еден од најпопуларните автомобили во историјата продолжува да ги...

Протекоа првите фотографии од новиот Volkswagen Golf 8

Само неколку часа пред официјалното претставување, протекоа првите фотографии од...

Volkswagen го забрзува производството на новиот Golf 8

Најновата, осма генерација на Golf официјално ќе биде претставена утре – но Volkswagen веќе го...

ТЕСТ: Volkswagen Passat GTE Plug-In Hybrid – Најдобриот Passat?

За и самите да се увериме дека токму плаг-ин хибридниот Passat GTE е најдобриот Passat, поминавме...

Volkswagen официјално го најавува новиот Golf – пристигнува на 24ти Октомври!

За две седмици Volkswagen и официјално ја претстави најновата, осма генерација на легендарниот...

Плаг-ин хибридниот Volkswagen Passat GTE пристигна во Македонија

Плаг-ин хибирдниот Passat GTE може да помине до 56 километри на електрична енергија –  и веќе...

ПРЕМИЕРА: Volkswagen ја менува играта на електрични возила со ID.3!

Автомобилот кој некои го нарекуваат „Голф на електричните возила“ ќе започне да се...

ПРЕМИЕРА: Volkswagen му го отсече кровот на T-Roc и го претстави T-Roc Cabriolet!

Volkswagen го претстави T-Roc Cabriolet и се надева дека со несекојдневниот кросовер ќе привлече нова...

Уловен новиот Volkswagen Golf

Новиот Volkswagen Golf беше уловен за време на правењето на официјални фотографии.

Volkswagen ќе нуди самонивелирачки значки на тркалата

Исто како кај моделите на Rolls Royce, сега и автомобилите на Volkswagen ќе може да се нарачаат со...